Facebook Pixel

Holtec знайшов паливо для реакторів SMR-160, які планує будувати в Україні

Американська Holtec International вибрала Framatome в якості постачальника ядерного палива для малих модульних реакторів SMR-160 і уклала угоду про постачання та інженерне обслуговування паливних збірок Framatome 17x17 GAIA.

Включення Framatome в програму SMR-160 також гарантує, що потенційні власники заводу SMR-160 будуть мати «вільний доступ до надійного міжнародного ланцюга постачань палива», повідомили в компанії Holtec.

SMR-160. Фото: Holtec International

SMR-160. Фото: Holtec International

«Першопочатково Framatome розробила конструкцію паливної збірки GAIA PWR для забезпечення оптимальної продуктивності, включаючи збільшення вигорання, менший витік нейтронів, тривалість циклу до 24 місяців і складні хімічні умови води», — сказав Гарі Миньогна (Gary Mignogna), президент і генеральний директор Framatome в Північній Америці.

Framatome також займається розробкою палива для реакторів типу ВВЕР.

Контекст. Будівництво SMR-160 розглядається в Україні. У минулому році Holtec, «Енергоатом» і Український державний науково-технічний центр (ДНТЦ) вступили в партнерство для просування SMR-160 в Україні.

SMR-160 являє собою невеликий модульний реактор потужністю 160 МВт або 525 МВт, в якому використовуються прості і пасивні системи безпеки. Holtec розробив реактор в зв'язці з партнерами Mitsubishi Electric Corporation, SNC-Lavalin і Exelon Generation.

Framatome правонаступниця франко-німецької компанії Areva, яка займалася розробкою і виробництвом устаткування для атомних електростанцій. У 2018 році після поглинання L'électricité de France Areva NP S. A. S. перейменовано в Framatome.

Holtec International — розробник технологій і виробник устаткування для транспортування та зберігання відпрацьованого ядерного палива. Займається розробкою малих модульних реакторів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉