Facebook Pixel

В уряді домовились про передачу уранових рудників «Енергоатому»

Міненерго/facebooke

Міненерго/facebooke

В результаті наради між урядом, представниками держпідприємства «Східний гірничо-збагачувальний комбінат», НАЕК «Енергоатому» і комітету ВР з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, було досягнуто принципової згодипро передачу ДП «СхідГЗК» оператору атомних електростанцій.

Учасники наради обговорили запропоновану «Енергоатомом» концепцію стабілізації і подальшого розвитку ДП «СхідГЗК» шляхом передачі комбінату в управління «Енергоатому», повідомляє прес-служба уряду.

«Необхідно в найкоротші терміни підготувати і узгодити з зацікавленими органами виконавчої влади проект урядового розпорядження і швидше направити його на розгляд Кабінету Міністрів», — підсумував міністр енергетики Герман Галущенко.

Telegram Logo

За його словами, основна мета досягнутих угод дати «Східному ГЗК» кошти на розвиток, вивести підприємство на стабільний беззбитковий рівень, а в довгостроковій перспективі — на світовий ринок.

Згідно із законодавством, НАЕК «Енергоатом» має можливість виступити органом управління «СхідГЗК». Відповідно, «Енергоатом» зможе забезпечити функціонування комбінату за рахунок зменшення відрахувань частини чистого прибутку до держбюджету.

«У разі реалізації цього варіанту баланс державного бюджету не зміниться. Якщо сьогодні НАЕК «Енергоатом» платить дивіденди до держбюджету, а потім з бюджету виділяються кошти для державної підтримки стратегічного підприємства «СхідГЗК», то в запропонованій концепції «Енергоатом» буде перераховувати кошти безпосередньо комбінату. До того ж, здійснюючи управління «СхідГЗК», ми зможемо сформувати ефективну управлінську команду комбінату і швидко оптимізувати виробничі витрати», — зазначив в.о. президента «Енергоатому» Петро Котин.

За словами в.о. генерального директора ДП «СхідГЗК» Антона Бендика, це дозволить комбінату направляти отримані від органу управління кошти на розвиток підприємства. Зараз «СхідГЗК» може використовувати кошти держпідтримки тільки для виплати заробітної плати і покупки електроенергії.

ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» (СхідГЗК) — гірничо-збагачувальний комбінат в місті Жовті Води (Дніпропетровська область України), єдине в країні підприємство з видобутку та переробки уранової руди. Підприємство здатне повністю забезпечити потреби атомної енергетики держави в природному урані. Також «СхідГЗК» є найбільшим в Україні виробником сірчаної кислоти: технічної і поліпшеною. В СРСР «СхідГЗК» входив до Міністерства середнього машинобудування СРСР і був одним з провідних підприємств з постачання уранової руди на об'єкти атомної промисловості.

Коментарі

Всі новини