Facebook Pixel

Україна першою в світі адаптує паливо Westinghouse на реактори ВВЕР-440

«Енергатом» і Westinghouse підписали контракт, згідно з яким передбачено впровадження в експлуатацію паливних збірок виробництва Westinghouse для реакторів ВВЕР-440 на Рівненській АЕС.

Контракт підписаний у присутності президента Володимира Зеленського, повідомляє т.в.о. «Енергатома» Петро Котін.

«Вже скоро ми почнемо впровадження палива Westinghouse на енергоблоках ВВЕР-440. Цей досвід буде надзвичайно важливим як для обох наших компаній і України в її прагненні до поглиблення енергетичної незалежності, так і для наших колег-атомників з Європи, які зможуть скористатися результатами впровадження нами нової технології», — повідомив Котін.

Енергетична стратегія України на період до 2035 року передбачала, що з 2020 року частка одного постачальника на ринку ядерного палива повинна скласти менше 70%. Зараз співвідношення часток постачальників становить 60% компанії ТВЕЛ і 40% Westinghouse.

На сьогодні «Енергоатом» є єдиним в світі оператором АЕС, який успішно реалізував завдання диверсифікації поставок ядерного палива для реакторів ВВЕР-1000.

«Це стало прикладом ефективного виконання рекомендацій МАГАТЕ про необхідність мати не менше двох постачальників ядерного палива і Європейської стратегії енергетичної безпеки від 2014 року, який визначає диверсифікацію джерел ядерного палива пріоритетом для всіх країн, що експлуатують АЕС», — зазначив Петро Котін.

Контекст. На поточний момент паливо Westinghouse використовується на чотирьох енергоблоках Запорізької, двох енергоблоках Південно-Української АЕС. При цьому три з названих енергоблоків (№2 та №3 ЮУАЕС, а також №5 ЗАЕС) працюють виключно на паливі Westinghouse. З 2021 воно буде постачатися ще й на один з енергоблоків Рівненської АЕС.

Крім України реакторні установки ВВЕР-440 експлуатують на АЕС у Вірменії, Угорщини, Словаччини, Фінляндії, Чехії.

ВВЕР-440 — водо-водяний енергетичний реактор електричною потужністю 440 МВт, розроблений в СРСР ОКБ «Гідропрес». Спочатку планувався на електричну потужність 500 МВт, але через відсутність відповідних турбін був перероблений на 440 МВт (2 турбіни по 220 МВт). В даний час у деяких енергоблоків за рахунок модернізації номінальна потужність збільшена до 475 МВт на Кольській АЕС в РФ і на 510 МВт на АЕС Ловііса в Фінляндії.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉