В «Енергоатомі» пояснили, як будуть діяти в разі проблем з паливом з РФ

В запасі оператора АЕС України державного «Енергоатому» є два запобіжника в разі проблем з поставками російського ядерного палива — договір з Westinghouse і запас палива на 1 рік.

Про це повідомила виконавчий директор з ядерної та радіаційної безпеки і науково-технічної підтримки «Енергоатому» Наталія Шумкова, передає ExPro.

Компанія розробила питання диверсифікації ядерного палива на випадок виникнення будь-яких форс-мажорних обставин, у тому числі політичних.

Telegram Logo

«Наш другий постачальник (Westinghouse — ред.) в будь-який час, отримавши від нас відповідну вказівку, може розгорнути виробництво палива для забезпечення всіх енергоблоків наших АЕС», — зазначила Шумкова.

При цьому, це не єдиний запобіжний захід.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

«У нас на станціях створено запас ядерного палива, який, у разі форс-мажору, забезпечить безперебійне перезавантаження всіх 15-ти енергоблоків, як мінімум протягом одного року», — продовжила вона.

Більше половини всіх паливних збірок «Енергоатом» купує у російської компанії «ТВЕЛ», яка входить до державної корпорації «Росатом». При цьому Наталія Шумкова зазначила, що за весь час роботи з постачальником «ТВЕЛ» затримок або порушень з поставкою ядерного палива не було.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини