Facebook Pixel

«Енергоатом» отримає в управління уранові рудники в Жовтих водах

Кабмін підготував проєкт рішення щодо передачі «Східного гірничо-збагачувального комбінату» (СхідГЗК) у відомство «Енергоатому».

Про це на брифінгу заявив в.о. міністра енергетики Юрій Бойко, передає агентство «Інтерфакс-Україна».

«Є проєкт рішення про приєднання все-таки СхідГЗК до «Енергоатому», що автоматично має зняти такі проблеми (взаємних боргів. — The Page) в рамках функціонування єдиного майнового комплексу. Якщо до кінця року і не буде рішення аж до зміни статуту, то концептуальне рішення буде знайдено», — сказав в.о.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

В умовах, коли собівартість видобутку вітчизняного уранового концентрату вище, об'єднання підприємств могло б сприяти поліпшенню фінансової ситуації.

Але зараз існує затримка платежів за урановий концентрат, чому є об'єктивні пояснення.

Підписуйтесь на нас в Google News!

«Якщо в старому ринку заборгованість перед «Енергоатомом» була сформована на рівні 11,7 млрд грн, то в новому, за останні 6-7 місяців, вона вже становить 8,5 млрд грн, що не може не позначитися на термінах розрахунків», — сказав Бойко.

Контекст. «Енергоатом» не визнає претензії СхідГЗК із приводу невчасних розрахунків компанії за урановий концентрат згідно з довгостроковим договором від листопада 2019 року.

Керівники «Енергоатому» Петро Котин і СхідГЗК Антон Бендик звернулися до прем'єрміністра Дениса Шмигаля, щоб провести нараду з питань розрахунків і перегляду ціни на урановий оксидний концентрат СхідГЗК.

Коментарі

Всі новини

Анонс VIII Всеукраїнської будівельної премії IBUILD 2020

партнерський матеріал