Facebook Pixel

«Енергоатом» завантажить паливом Westinghouse найстаріші реактори України

НАЕК «Енергоатом» і Westinghouse Electric Sweden AB підписали контракт на розроблення та надання ліцензійної документації на паливні збірки ВВЕР-440 для енергоблока №2 Рівненської АЕС.

«Співпраця України та США в галузі атомної енергетики стратегічно важлива для нас. Україна зацікавлена в поглибленні співпраці з Westinghouse, адже диверсифікація постачань ядерного палива — це запорука енергетичної безпеки. Крім того, завдяки співпраці з компанією світового рівня ми даємо поштовх до розвитку вітчизняної атомної енергетики», — передає слова глави Міненерго Германа Галущенко пресслужба «Енергоатому».

Угода — це важливий крок вперед на шляху диверсифікації джерел постачання ядерного палива на АЕС України.

Планується, що першу дослідну партію паливних збірок до 12 штук виробництва компанії Westinghouse завантажать в активну зону енергоблока №2 РАЕС у 2024 році. Загальний обсяг постачань за контрактом передбачає не менше ніж 1056 паливних збірок.

Контекст. Паливо Westinghouse для реакторів ВВЕР-1000 зараз використовується на шести енергоблоках українських атомних електростанцій. До кінця 2021 року обсяги постачань палива виростуть до семи партій перевантаження щорічно: чотири — для ЗАЕС, дві — для ЮУАЕС і одна партія для РАЕС.

Перший контракт між «Енергоатомом» і Westinghouse був підписаний у 2008 році. У 2018-му дію контракту пролонгували до 2025 року.

Рівненська АЕС — єдина АЕС в Україні, де встановлені перші варіанти реакторів типу ВВЕР, а саме ВВЕР-440. Зокрема, ці реактори стоять на енергоблоках №1–2, які введені в експлуатацію, відповідно, в 1980 і 1981 роках. Термін експлуатації обох реакторів продовжений до 2030 і 2031 років відповідно.

Довідка. Контракт на постачання палива для реакторів типу ВВЕР-440, які встановлені на РАЕС, був підписаний 30 вересня 2020 року в Офісі президента України. Наступний етап впровадження палива для реакторів ВВЕР-440 на українських АЕС — його ліцензування відповідно до вимог законодавства та нормативних документів України.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉