Facebook Pixel

Westinghouse і «Атоменергомаш» розгорнуть спільне виробництво ядерного палива в Україні

Відокремлений підрозділ «Енергоатому» — «Атоменергомаш» та Westinghouse підписали Протокол про наміри щодо розвитку співробітництва в локалізації виробництва комплектуючих для паливних збірок в Україні з перспективою експорту.

«Переконаний, що незабаром «Атоменергомаш» почне виробляти компоненти палива компанії Westinghouse не тільки для власних потреб «Енергоатому», а для інших користувачів палива Westinghouse за межами України», — повідомляє т.в.о. «Енергатома» Петро Котин.

Здійснення цих намірів фактично впроваджує атомну промисловість України в глобальні ланцюжки виробництва і поставок компонентів до атомної генерації.

Як повідомляє т.в.о., Westinghouse також готова співпрацювати у всіх стратегічних проектах Енергоатому:

  • добудові енергоблоків №№3,4 ХАЕС, на майданчику якої вже починає свою діяльність експертна робоча група з підготовки до будівництва,
  • будівництві нових потужностей на інших АЕС України, які можуть бути використані як для заміщення старих енергоблоків, так і для збільшення генерації, а також для реалізації проектів з будівництва дата-центрів і промислового виробництва водню.

Контекст. У вересні 2020 за дорученням президента України «Енергатом» почав розробку Стратегії з розвитку атомної генерації в Україні.

Фінальною і найбільш масштабною метою «Енергатома» є реалізація повного циклу виготовлення енергоблоків. У реалізації цієї мети «Енергоатом» розраховує на широку програму з обміну ядерними технологіями з Westinghouse.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉