Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

«Енергоатом» і УЗ побудували дорогу до сховища ядерного палива в ЧЗВ

Скріншот/НАЕК Енергоатом

Скріншот/НАЕК Енергоатом

«Енергоатом» і «Укрзалізниця» завершили прокладку залізничної колії в ЧЗВ від станції Вільча до станції Янів протяжністю 43 км, який з'єднав Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) з залізничною мережею України.

«Зараз завершуються роботи зі збирання та вивезення залишків рослин і чагарників, від яких розчищали шлях. Будівельники наводять остаточний лоск. Вже до 20 липня відбудеться прогін першого пробного спецпотяга на ЦСВЯП з імітатором контейнера з відпрацьованим ядерним паливом», — передає слова директора ВП «Атомпроектінжиніринг» Миколу Божка прес-служба НАЕК «Енергоатому».

За даними «Укрзалізниці», в ході реконструкції ділянки було замінено залізничне полотно відповідно до проекту і реконструйована колія в обсязі 24,56 км, середнім ремонтом оновлено 4,3 км.

«Енергоатом» розраховує до Дня Незалежності завершити проходження всіх дозвільних процедур у Державній інспекції ядерного регулювання та доставити в сховище перші контейнери з відпрацьованим ядерним паливом.

ВЯП планується доставляти в сховище з трьох атомних електростанцій: Рівненської, Хмельницької та Южно-Української. ВЯП буде зберігатися там протягом наступних ста років.

Контекст. Компанія ще 21 грудня завершила будівництво першої черги ЦСВЯП. Однак ще залишалися неготовими під'їзні шляхи до сховища на ділянці Вільча-Янов, що розташовані в Зоні відчуження (Іванківський район Київської області).

На початку лютого Кабмін за ініціативою «Енергоатому» прийняв рішення про передачу НАЕК від «Укрзалізниці» залізничної колії на ділянці Вільча-Янов. Виконавцем робіт, профінансованих «Енергоатомом», стала «Укрзалізниця».

За розрахунками «Енергоатому», економія коштів за рахунок припинення вивозу ВЯП в РФ складе близько $200 млн на рік.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини