Facebook Pixel

«Енергоатом» освоїв виробництво елементів сховищ відпрацьованого ядерного палива

Атоменергомаш. Фото: energoatom.com.ua

Атоменергомаш. Фото: energoatom.com.ua

Завод нестандартного обладнання і трубопроводів ВП «Атоменергомаш» буде виробляти новий вид продукції — поглинають вставки для контейнерів сухого сховища відпрацьованого ядерного палива (ССВЯП) Запорізької АЕС.

Така технологія є тільки в п'яти країнах світу, повідомляє прес-служба «Енергоатому».

Створити повну технологічний ланцюжок виготовлення поглинаючих вставок допомогли фізики Харківського технологічного інституту і фахівці науково-дослідного інституту імені Патона.

Telegram Logo

На заводі створили спеціальну дільницю з облаштованими лабораторіями, придбали необхідне обладнання, навчили персонал і відпрацювали нові високоточні технології на кожному етапі.

До кінця року планується виготовити для Запорізької АЕС 138 поглинаючих вставок.

ВП «Атоменергомаш» є відокремленим машинобудівним підрозділом ДП «НАЕК« Енергоатом », виробником ключового обладнання для атомної і теплової енергетики, суднобудування, газової та нафтохімічної промисловості.

Запорізька АЕС — найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з шістьма енергоблоками встановленою потужністю 6 ГВт. Станція генерує в Об'єднану енергетичну систему України майже 40% всієї електроенергії, що виробляється вітчизняними атомними електростанціями, і близько 20% від загального виробництва електроенергії в країні.

Коментарі

Всі новини