Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Запорізька АЕС отримала можливість видавати додатково 700 МВт потужності

ЗАЕС. atom.gov.ua

ЗАЕС. atom.gov.ua

Це стало можливим завдяки завершенню будівництва «Укренерго» повітряної лінії (ПЛ) електропередачі 750 кВ Запорізька АЕС — Каховська

Нова лінія довжиною 186 км дозволить вивільнити «замкнуті» потужності ЗАЕС, знявши всі мережеві обмеження, повідомляє «Укренерго».

«Тому всі шість енергоблоків станції зможуть працювати на повну потужність і підвищиться надійність енергопостачання південної частини ОЕС України, оскільки транзит потужності буде здійснюватися безпосередньо від джерела генерації — Запорізької АЕС», — відзначають в прес-службі «Енергатома».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Раніше через недостатню пропускну спроможність трьох діючих ЛЕП Запорізька АЕС могла видати максимум 5300 МВт замість можливих 6 000 МВт, отже мова йде про 700 МВт додаткової потужності щогодини і 17 млн кВт•год електроенергії щодня.

Споруда ПЛ здійснювалася за кредитні кошти Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) і Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) на загальну суму 335 млн євро.

Підписуйтесь на нас в Google News!

За результатами міжнародних торгів вартість реалізації знижена на близько 40% і фактично склала 195 млн євро. Зекономлені кошти спрямовані на будівництво підстанції «Західна» під Києвом (кошти ЄБРР) і кільця волоконно-оптичної лінії зв'язку в 11 областях України (кошти ЄІБ).

Надалі передбачається продовження магістралі ПЛ 750 кВ Каховська — Приморська з підстанцією 750 кВ «Приморська» і ПЛ 750 кВ Южноукраїнська АЕС — Приморська. Це забезпечить подачу енергії з АЕС в дефіцитні регіони енергосистеми.

Реалізація цього спільного проекту дозволить збільшити потужність інтерконнектора між Україною і Румунією до 1000-1200 МВт після 2026 року і відповідно відкриє нові можливості для учасників ринку.

Контекст. Спорудження лінії 750 кВ Запорізька АЕС — Каховська з підстанцією 750 кВ «Каховська» є одним із сегментів південній частині кільця 750 кВ, передбаченого Енергетичною стратегією України до 2030 року.

Додаткові 700 МВт видачі потужності ЗАЕС рівні 6 млрд кВт•год електроенергії, що дасть можливість відмовитись від спалювання 1,2 млн тонн вугілля на рік.

Коментарі

Всі новини