Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Атомники заявили про навмисне банкрутство компанії для приватизації Ахметовим

Накопичення величезних боргів перед національним оператором АЕС компанією «Енергоатом» створює умови для навмисного банкрутства з метою її подальшої приватизації за безцінь.

Тільки бізнесмен Ринат Ахметов може купити «Енергоатом» в разі приватизації вважає голова Первинної профспілкової організації компанії Олексій Лич, повідомляє УНІАН.

«Якщо хтось і мріє привласнити «Енергоатом», то це Ахметов. І тоді стає чітко зрозуміло, чому відбувається спроба банкрутства «Енергоатома». Ми все це проходили — для того щоб задешево купити, треба щоб підприємство збанкрутувало», — підкреслив Олексій Лич.

Голова Профспілки додав, що колектив оператора АЕС надзвичайно занепокєний дорученнями, викладеними в протоколі по корпоратизації «Енергоатома» від 27 жовтня 2020 року.

«Стурбованість колективу Енергоатому викликає неоднозначність трактування окремих пунктів протоколу, з яких можна зробити висновок про підготовку НАЕК «Енергоатом» до приватизації», — уточнив Олексій Лич.

Він також зазначив, що ситуація з непогашенням і подальшим накопиченням величезних боргів перед НАЕК «Енергоатом» свідчить про зацікавленість окремих осіб в банкрутство компанії, з метою її подальшої приватизації.

Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль і Міненерго спростували чутки про підготовку до приватизації «Енергатома». Однак Шмигаль до своєї кар'єри прем'єр-міністра був директором Бурштинської ТЕС, що входить в енергетичну імперію Ріната Ахметова ДТЕК. І це наводить на певні роздуми.

На сьогоднішній день в компанії склалася катастрофічна ситуація з фінансуванням всіх програм. Починаючи від поточної експлуатації атомних електростанцій до програм капітального будівництва.

Атомпрофспілка має намір представити прем'єр-міністру свій план по виведенню компанії з кризи. Профспілка має намір домогтися реалізації закону про погашення боргів оптового ринку електроенергії.

Якщо уряд не прийме механізм по виведенню держкомпанії НАЕК «Енергоатом» з кризи, Атомпрофспілка намір оголосити безстрокову акцію протесту.

«Енергоатом» — найбільший виробник електроенергії в Україні з часткою сукупного виробництва 50%-60% в загальному обсязі генерації. В Україні діє 15 енергоблоків типу ВВЕР на чотирьох АЕС. Запорізька АЕС з шістьма реакторами загальною потужністю 6 ГВт є найбільшою в Європі. За встановленої потужності ядерних енергоблоків Україна посідає сьоме місце в світі.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини