Facebook Pixel

Верховна Рада затвердила закон для об'єднання енергосистем України й ЄС

Верховна Рада ухвалила в другому читанні закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сертифікації оператора системи передачі», що відкриє шлях до інтеграції української енергосистеми в ENTSO-E.

За відповідний законопроєкт №3364-1-д у першому читанні проголосували 296 народних депутатів.

Закон дозволяє сертифікувати НЕК «Укренерго», як незалежного оператора системи передачі електроенергії за моделлю ISO (independent system operator), що є умовою для інтеграції української енергосистеми в ENTSO-E.

До другого читання в законопроєкт внесено також поправки, покликані врегулювати проведення двосторонніх аукціонів із розподілу пропускної спроможності міждержавних перетинів.

Контекст. Ухвалення закону дозволить підвищити конкуренцію на аукціонах, спростити міждержавну торгівлю електроенергією з ЄС і дозволить Україні приєднатися до IТС-механізму. У країнах ENTSO-E цей механізм вирішує питання оплати послуг на передачу при експорті / імпорті електроенергії.

Таким чином «Укренерго» зможе вирішити проблему зі сплатою тарифів на передачу експортерами, яка зараз вилилася в низку судових процесів.

Сертифікація «Укренерго» як оператора системи передачі також дозволить від'єднати енергосистему України від системи ЄврАзЕС і приєднатися до європейської континентальної мережі.

«Укренерго» здійснює експлуатацію магістральних і міждержавних ліній електропередачі, а також централізовану диспетчеризацію об'єднаної енергосистеми країни. НЕК належить державі.

Подякувати 🎉