«Укренерго» отримало збиток в $1 млрд через «зелений» тариф

Системний оператор «Укренерго» за підсумками 9 місяців 2020 отримав збиток у розмірі 28,6 млрд грн через витрати на виконання спеціальних обов'язків (ПСО) для побутових споживачів і покриття «зеленого» тарифу.

«Близько 86% цієї суми (24,7 млрд грн) — компенсація витрат на виконання спеціальних обов'язків (ПСО), зокрема, для населення і на покриття «зеленого» тарифу ДП «Гарантований покупець», — повідомляє пресслужба компанії.

1.jpg

В «Укренерго» підкреслили, що основна причина накопичення збитку в недостатньому фінансуванні спецзобов'язань.

Telegram Logo

«У тариф на послуги з передачі електричної енергії, за рахунок якого фінансується ПСО, закладено лише чверть необхідної для цього суми — 8,6 млрд грн із необхідних на виконання спецзобов'язань 33,3 млрд грн», — йдеться в повідомленні.

finrez-9-2020-2.jpg

При цьому ще 3,3 млрд грн (11,5%) втрат «Укренерго» в січні-вересні 2020 припадає на різницю у вартості послуг із балансування і вартості небалансів, які компанія закуповує або продає на ринку, що балансує.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Раніше повідомлялося, що «Укренерго» запропонувала відкликати ліцензії у 18 сонячних і вітрових електростанцій.

Також регулятор НКРЕКУ дозволил системному оператору «Укренерго» тимчасово припиняти видачу технічних умов на приєднання до Об'єднаної енергосистеми (ОЕС) «зеленої» генерації, якщо буде досягнута межа операційної безпеки ОЕС.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини