Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

«Укренерго» отримало збиток в $1 млрд через «зелений» тариф

Системний оператор «Укренерго» за підсумками 9 місяців 2020 отримав збиток у розмірі 28,6 млрд грн через витрати на виконання спеціальних обов'язків (ПСО) для побутових споживачів і покриття «зеленого» тарифу.

«Близько 86% цієї суми (24,7 млрд грн) — компенсація витрат на виконання спеціальних обов'язків (ПСО), зокрема, для населення і на покриття «зеленого» тарифу ДП «Гарантований покупець», — повідомляє пресслужба компанії.

1.jpg

В «Укренерго» підкреслили, що основна причина накопичення збитку в недостатньому фінансуванні спецзобов'язань.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

«У тариф на послуги з передачі електричної енергії, за рахунок якого фінансується ПСО, закладено лише чверть необхідної для цього суми — 8,6 млрд грн із необхідних на виконання спецзобов'язань 33,3 млрд грн», — йдеться в повідомленні.

finrez-9-2020-2.jpg

При цьому ще 3,3 млрд грн (11,5%) втрат «Укренерго» в січні-вересні 2020 припадає на різницю у вартості послуг із балансування і вартості небалансів, які компанія закуповує або продає на ринку, що балансує.

Раніше повідомлялося, що «Укренерго» запропонувала відкликати ліцензії у 18 сонячних і вітрових електростанцій.

Також регулятор НКРЕКУ дозволил системному оператору «Укренерго» тимчасово припиняти видачу технічних умов на приєднання до Об'єднаної енергосистеми (ОЕС) «зеленої» генерації, якщо буде досягнута межа операційної безпеки ОЕС.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини