«Укренерго» обмежить приєднання ВДЕ до електромереж України

НКРЕКП дозволила системному операторові «Укренерго» тимчасово припиняти видачу технічних умов на приєднання до Об'єднаної енергосистеми (ОЕС) генерацію на поновлюваних джерелах, якщо буде досягнута межа операційної безпеки ОЕС.

Це право зафіксовано в постанові НКРЕКП №1070 від 3 червня 2020 року, повідомляє прес-служба «Укренерго».

«Зазначені обмеження можуть тривати до моменту, поки будуть реалізовані технічні і ринкові заходи, що забезпечують належну і стійку роботу об'єктів електроенергетики, та передбачені у затвердженому НКРЕКП Звіті з оцінки відповідності (адекватності) генеруючих потужностей», — йдеться в повідомленні «Укренерго».

Telegram Logo

Крім того, постановою НКРЕКП №1070 вдосконалена процедура внесення змін до Кодексу системи передачі, уточнено порядок планування змін стану обладнання системи передачі і користувачів. Також уточнено порядок прогнозування споживання та виробництва електроенергії.

Стрімкий розвиток ВДЕ в Україні вимагає термінових заходів з підвищення гнучкості енергосистеми. Щоб досягти гнучкості, «Укренерго» виставляє ВДЕ ряд рекомендацій.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

1. Ввести зобов'язання для інвесторів у ВДЕ забезпечувати для своїх електростанцій будівництво високоманевреної генерації або Energy Storage в обсягах близько 20% від встановленої проектної потужності станцій ВДЕ.

2. Якомога швидше ввести відповідальність ВДЕ за небаланси.

3. Побудувати в 2021 році 500 МВт маневрених потужностей з швидким стартом і 200 МВт систем акумулювання енергії (energy storage).

4. Обсяги річних квот підтримки суб'єктів господарювання, які виробляють електроенергію з ВДЕ, не повинні перевищувати можливості ОЕС України щодо їх повної інтеграції без обмежень видачі потужності.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини