Криза обвалила споживання електроенергії в Україні на 8%

Споживання електроенергії в Україні у квітні 2020-го, як порівняти з квітнем 2019-го, знизилось майже на 8% у зв'язку з економічною кризою та карантинними заходами.

Проти березня 2020 року споживання електроенергії в Україні впало на 11% і становить 9028 млн кВт∙год, свідчать оперативні дані системного оператора електромереж «Укренерго».

Дані «Укренерго»

Дані «Укренерго»

Зниження споживання проти квітня 2019-го спостерігається у всіх групах споживачів. Найбільший спад зафіксовано у машинобудуванні (-21%), транспортній галузі (-17%), металургії (-13%), паливному та комунально-побутовому секторі (по -12%).

Telegram Logo

Побутові споживачі зменшили споживання електроенергії лише на 1%, як порівняти з квітнем 2019 року.

Дані «Укренерго»

Дані «Укренерго»

«Основними факторами зниження споживання є сезонне підвищення температури повітря та карантинні заходи, які обмежили можливість роботи промислових підприємств, середнього та малого бізнесу, а також сфери послуг», — йдеться у повідомленні «Укренерго».

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Компанія також повідомляє, що надалі суттєве зниження споживання слід очікувати з боку населення та комунально-побутової групи споживачів. Інші сектори економіки будуть змінювати обсяги споживання ситуативно.

Контекст. Підприємства енергетики змушені переходити у режим економії, щоб отримати можливість врахувати різні сценарії розвитку для продовження роботи.

Найдорожча електроенергія в зоні дії Бурштинського енергоострова — у Закарпатській, частинах Івано-Франківської та Львівської областей. Її вартість вища приблизно на 15-20%, ніж в Об'єднаній енергетичній системі України.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини