В «Укренерго» спрогнозували дефіцит потужностей накопичувачів електроенергії в 1500 МВт

Глава НЕК «Укренерго» Всеволод Ковальчук спрогнозував, що в 2021-2023 роках в українській об'єднаній енергосистемі (ОЕС) потрібно звести накопичувачі електроенергії (energy storage) загальною потужністю близько 1500 МВт.

Про це глава «Укренерго» заявив під час Energy Discussion Platform, яка пройшла 12 грудня, передає Exploration & Production Consulting.

За його словами, ОЕС України потрібно не менше 100 МВт для автоматичного первинного резерву (1 тип energy storage), 500 МВт для вторинного автоматичного регулювання (2 тип) і 800 МВт для накопичення енергії в період максимального виробництва, щоб в період максимального попиту її видати в мережу (3 тип peak shifting).

Telegram Logo

Ковальчук також припустив, що до 2030 року потреба ОЕС України в energy storage може досягти 2200 МВт.

У НЕК привели розрахунки, якщо направити державні виплати власникам СЕС і ВЕС за невироблену електроенергію в наступному році на розвиток третього типу energy storage, то період окупності накопичувачів енергії може обмежитися лише одним календарним роком.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Відзначимо, що внаслідок обмежень за невироблену електроенергію СЕС і ВЕС в наступному році державні виплати власникам генерації з ВДЕ складуть 3-3,5 млрд грн.

В Україні вже йдуть роботи по створенню потужностей energy storage. До кінця 2019 року «Укренерго» і французька RTE планують розробити ТЕО першого в Україні energy storage. Грант у розмірі 560 тис. євро для фінансування цього проекту надало Міністерство економіки і фінансів Франції на початку лютого 2019 року.

Найбільша приватна енергетична компанія України ДТЕК, що належить Рінату Ахметову, також веде роботи в цьому напрямку. У 2020 році ДТЕК запустить пілотний проект системи energy storage на Нікопольській або Покровській СЕС.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини