Facebook Pixel

«Укренерго» вимагає відкликати ліцензії у 18 сонячних і вітрових електростанцій

«Укренерго» звернулася до НКРЕКП з проханням відкликати ліцензії у ряду сонячних і вітрових електростанцій, які ігнорують команди диспетчерів щодо забезпечення операційної безпеки енергосистеми України.

«Протягом 05.04.2020, 09.04.2020, 11.04.2020 та 12.04.2020 під час застосування диспетчером НЕК «Укренерго» оперативних заходів щодо зниження рівня генерації в енергосистемі було допущено невиконання диспетчерських команд персоналом, відповідальним за оперативне управління об'єктів на відновлюваних джерелах енергії (ВДЕ)», — йдеться у повідомленні системного оператора.

У Південно-Західному регіоні «Укренерго» вимагає відкликати ліцензії у наступних власників об'єктів ВДЕ: «Еко-Фотуре «Стара Ушиця», «Екотехніка-Віньківці», «Прайд-Енерджі» — СЕС Чорногузи, «Фенікс Енерджі», «Солар Енерджі Солюшенс» — СЕС «Слобідка», «Еко-Фотуре «Грушка».

У Західному регіоні – «Терновиця Солар», «Терновиця Солар Плюс», «Енергопостач-Плюс», «Санлайт Дженерейшн», «Лайтфул».

У Центральному регіоні – «Ганська СЕС», «Іршанський СЕС» 1-2 черги, «Солар Вейв», «Індустріальний парк Мироцкая», «Солар Чорнобиль», «Олімп Енерго» — СЕС 1».

Об'єкти у Південному регіоні: «Атлас Енерджі» — СЕС Високопільська, «Кодима Енерджі» — «ФЕС Кодима».

«Невиконання команди диспетчера є грубим порушенням оперативно-диспетчерської дисципліни і вимагає від усіх учасників ОЕС України суворого її дотримання, оскільки подібна практика може призвести до втрати керованості енергосистемою та викликати складну системну аварію», — наголошується в повідомленні.

Це також може призвести до передчасного від'єднання ОЕС України від енергомереж СНД, Балтії та Грузії, що загрожує виникненням загальносистемної аварії.

Контекст. Останнім часом в ОЕС України відзначається значний профіцит електричної потужності. Істотним фактором у перевищенні генерації електроенергії є вибухове зростання введення в експлуатацію об'єктів ВДЕ.

Графік їхнього виробництва складно прогнозувати, а загальна частка СЕС і ВЕС у добовому балансі виробництва електроенергії зазвичай перевищує 8%. Удень, коли спостерігається висока сонячна активність, генерація цих станцій становить понад 3000 МВт і часто перевищує навантаження теплових і гідроелектростанцій, які покликані збалансовувати нестабільність роботи станцій на ВДЕ.

Подякувати 🎉