Facebook Pixel

НКРЕКП запропонувала знизити «зелений тариф» на третину

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг України (НКРЕКП) пропонує знизити з 1 січня 2020 року розмір «зеленого тарифу» для наземних сонячних станцій (СЕС) до 8-9 євроцентів за кВт з існуючих 15 євроцентів за кВт.

Зокрема, для СЕС, введених в експлуатацію до 31 грудня 2020 року, пропонується встановити тариф у розмірі 8 євроцентів за кВт*год, для введених в експлуатацію з 1 січня 2021 року — 9 євроцентів за кВт*год. Про це йдеться в листі глави НКРЕКП Валерія Тарасюка до парламентського комітету з питань енергетики від 13 грудня 2019 року, передає агентство «Інтерфакс-Україна».

«Зелений тариф» для СЕС на дахах і фасадах будівель комісія пропонує знизити з нинішніх 16,4 євроцентів за кВт*год до 10 євроцентів для діючих станцій і до 9 євроцентів для нових.

У сфері вітрової генерації регулятор пропонує встановити тариф 8 євроцентів за кВт*год для старих і 7 євроцентів для нових проти нинішніх 10,2 євроцентів.

Виробникам електроенергії з біогазу і біомаси НКРЕКП пропонує знизити тариф до 11 євроцентів за кВт*год з нинішніх 12,4 євроцента.

Для мікро-міні-малих ГЕС встановити єдиний тариф 11,63 євроцента за кВт*год проти нинішніх 9,4 євроцента для малих ГЕС і 12,5 євроцента для міні ГЕС.

Регулятор також виступив із впровадженням 100%-го відшкодування відповідальності за врегулювання небалансів для генерації з відновлюваних джерел (ВДЕ) вже з 1 січня 2020 року.

Як розраховують в НКРЕКП, ці заходи дозволять ДП «Гарантований покупець» заощадити 14,5 млрд грн.

Щоб захистити інвестиції в уже вкладені генеруючі проєкти з ВДЕ, комісія пропонує розробити механізм передачі цих об'єктів у власність держави з відшкодуванням інвестору.

Таким чином НКРЕКУ виступила проти законопроєкту №2543 авторства Людмили Буймістер (фракція «Слуга народу») про реструктуризацію умов роботи генерації з ВДЕ. Законопроєкт №2543 допускає зниження чинного тарифу 15 євроцентів за кВт * год всього на 10-15%, а ефект економії оцінювався в 2,8 млрд грн проти 14,5 млрд грн. На думку регулятора, запропонована законопроєктом модель реструктуризації не призведе до належного зниження навантаження на споживачів.

Раніше Мінекоенерго пропонувало знизити «зелений» тариф, але продовжити його дію, сподіваючись, що інвестори в ВДЕ підуть на добровільну реструктуризацію.

Подякувати 🎉