Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Міненерго хоче знизити «зелений» тариф, але продовжити його дію

Міністерство енергетики та захисту довкілля сподівається, що інвестори у відновлювану енергетику підуть на добровільну реструктуризацію «зеленого» тарифу. Про це сказав заступник міністра Костянтин Чижик, повідомила LIGA.net.

Підставою для такої пропозиції стало те, що за три квартали 2019 року в Україні було запущено потужностей відновлюваної енергетики більше, ніж за останні десять років.

«Все це призвело до дефіциту «Гарантованого покупця» — організації, яка викуповує «зелену» електроенергію», — сказав Чижик.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Зазначимо, що говорив він про це на Х Міжнародному інвестиційному форумі відновлюваної енергетики.

Суть запропонованої реструктуризації полягає в тому, що тариф буде знижено, але продовжена його дія. Для працюючих сонячних станцій (СЕС) зниження пропонується на 10%, а для вітряних (ВЕС) — на 17% з продовженням терміну дії тарифу на п'ять років. Для станцій, у яких укладені попередні договори з «Гарантованим покупцем», зменшення на 15% – для СЕС і на 10% – для ВЕС з продовженням на п'ять років.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Також може бути збільшена відповідальність «зелених» виробників за небаланси: для тих, хто погодиться на реструктуризацію, фінансова відповідальність буде підвищуватися на 20% у рік, для тих, хто не погодитися — на 35%, поки до 2023 року вона не досягне 100%.

За словами Чижика, всі об'єкти «зеленої» генерації повинні до липня 2020 року вирішити, чи підуть вони на добровільну реструктуризацію.

Контекст

  • За даними Держенергоефективності, Україна за дев'ять місяців 2019 року збільшила удвічі загальну потужність «зеленої» енергетики. У 2500 МВт потужностей, введених за січень-вересень, вклали 2 млрд євро.
  • За даними НКРЕКП, частка «зеленої» генерації у виробництві електроенергії в третьому кварталі 2019 року досягла 3,7%. Загальна потужність об'єктів відновлювальної енергетики в країні станом на 1 жовтня склала 4590 МВт.
  • Україна посіла 8-ме місце й піднялася відразу на 55 позицій в рейтингу привабливості країн з точки зору інвестицій у відновлювану енергетику. Про це йдеться у звіті Climatescope 2019.
  • З наступного року в Україні змінюється система підтримки державою виробників електричної енергії з поновлюваних джерел. Для нових потужностей на зміну «зеленим» тарифам прийдуть «зелені» аукціони.

Коментарі

Всі новини