Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Україна зробила крок на 55 позицій вгору в рейтингу інвестицій у відновлювану енергетику

Україна посіла 8-ме місце і піднялася відразу на 55 позицій в рейтингу привабливості країн з точки зору інвестицій у відновлювану енергетику.

Про це йдеться у звіті Climatescope 2019 року, підготовленому аналітичним агентством Bloomberg New Energy Finance.

Верхні рядки рейтингу традиційно поділили найбільші економіки, що розвиваються: Індія, Чилі, Бразилія, Китай, Аргентина. Цього року до них приєдналися Йорданія та Кенія.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Топ-10 країн за величиною активів у відновлюваній енергетиці

bezymyannyy.png

Аналітики повідомляють, що причиною українського підйому стали реформи енергетичного сектора, привабливі «зелені» тарифи та податкові ставки.

У 2018 році європейські країни, що не входять до Євросоюзу, встановили рекорд із залучення інвестицій в чисту енергію — $2,2 млрд. Сума за 2018 рік склала близько чверті від загального обсягу інвестицій в регіон за останнє десятиліття.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Зростання відбулося переважно через стрибок обсягу інвестиційних потоків в Україну, який в 2018 році склав $801 млн проти з $46 млн в 2017 році.

Загалом у 2018 році в країнах з економікою, що розвивається, було встановлено 107 ГВт поновлюваних джерел енергії. Серед них сонячна енергія посіла перше місце з 66 ГВт, введених в експлуатацію в 2018 році. На другому місці «вітер» з 29 ГВт.

Сумарна потужність малих гідроелектростанцій, з біомаси і геотермальних джерел становить 12 ГВт.

Додатково

  • Чому держава, яка стимулювала інвестиції у відновлювану енергетику, раптом ударила по гальмах і дала «задній хід»?
  • В Україні за перше півріччя 2019 року введені додаткові 1550 МВт (у першому кварталі — 900 МВт, а в другому — 650 МВт) потужностей відновлюваної електроенергетики. Для порівняння: за весь 2018 рік ця цифра склала всього 848 МВт.
  • З наступного року в Україні змінюється система підтримки державою виробників електричної енергії з поновлюваних джерел. На зміну «зеленим» тарифам, який встановлюється для виробників на рівні, визначеному законом «Про альтернативні джерела енергії», прийдуть «зелені» аукціони.

Коментарі

Всі новини