Facebook Pixel

Дефолт за виплатами в «зеленій» енергетиці станеться вже цієї весни — Мінекоенерго

Інвесторам у відновлювані джерела енергії (ВДЕ) потрібно терміново прийти до компромісу щодо врегулювання галузі альтернативної енергетики, інакше дефолт за виплатами у «зеленому» тарифі станеться цієї весни.

Про це заявив заступник міністра з питань європейської інтеграції Костянтин Чижик у ході Ukraine Energy Forum 2020 року, передає ExPro.

«Будь-яке подальше затягування тільки погіршить ситуацію для компаній, і внаслідок цього найближчим часом, вже навесні, буде означати дефолт через збільшення генерації насамперед сонячних станцій», — сказав він.

Ситуація ускладнюється ще й тим, що Енергетичне Співтовариство просило Мінекоенерго не подавати на розгляд парламенту законопроєкт про врегулювання проблем галузі ВДЕ до завершення процесу переговорів з інвесторами.

«Ситуація настільки критична, що ми будемо змушені подати наші зміни найближчим часом, незважаючи на те, чи закінчиться медіація, чи ні. Але ми сподіваємося, що зможемо завершити медіації на конструктиві», — сказав він.

Контекст. На форумі Костянтин Чижик представив нову пропозицію від Мінекоенерго про реструктуризацію «зелених» тарифів. У міністерстві замість введення 100% відповідальності за небаланси з 2020 року пропонують добровільне зниження «зеленого» тарифу або добровільну реструктуризацію (з подовженням терміну договору). Також відомство пропонує в 2021 році ввести 50% відповідальності за небаланси, а з 2022 року — 100% відповідальність.

У грудні 2019 року НКРЕКП запропонувала знизити з 1 січня 2020 року розмір «зеленого тарифу» для наземних СЕС до 8-9 євроцентів за кВт з існуючих 15 євроцентів за кВт.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉