Facebook Pixel

Мінекоенерго запропонувало інвесторам ВДЕ зменшити «зелені» тарифи

Міністерство енергетики та захисту довкілля запропонувало добровільну реструктуризацію використання відновлюваних джерел енергії. У міністерстві також запропонували запровадити збільшення на п’ять років строку виплат для сонячних електростанцій та зниження тарифу від 15% до 25%, в залежності від потужності станції. Для вітроелектростанцій (ВЕС) строк продовження також складає п’ять років та зниження тарифу на 10%.

Згідно з пропозицією міністерства, більш жорсткий сценарій вирішення проблем на ринку «зеленої» електроенергії передбачає добровільне зниження інвесторами тарифу на 15% для сонячних електростанцій (СЕС) потужністю до 10 МВт, введених в експлуатацію після 2017 року.

Для СЕС потужністю від 10 МВт до 50 МВт зниження тарифу складе 20%, а для СЕС потужністю понад 50 МВт – на 25%.

Також інвестори зможуть не подовжувати строк виплати. У такому разі зниження «зеленого» тарифу складе майже 13% для СЕС та 5% для ВЕС.

У разі, якщо інвестор погодиться на реструктуризацію, міністерство пропонує ввести 100%-ву відповідальність за небаланси до 2022 року. Для тих, хто не погодиться на реструктуризацію, відповідальність введуть з 2020 року з урахуванням періоду між прийняттям закону та початком його дії.

Міністрерство також запропонувало скоротити терміни введення нових об'єктів за «зеленим тарифом» (cut-of-day) для СЕС до 1 липня 2020 року, а для ВЕС – до 1 січня 2021-го.

Також не будуте оплачуватися обмеження генерації відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) у разі загрози порушення операційної безпеки об'єднаної енергосистеми України та за умови вичерпування заявок на балансуючому ринку.

Крім того, будуть посилені вимоги до підтвердження дати та факту введення в експлуатацію нових об'єктів. Для цього буде видаватися відповідний акт про приєднання при одночасному посиленні відповідальності за невиконання умов приєднання власниками розподільних мереж та операторів систем передачі.

Також виробники зможуть виходити з балансуючої групи гарантованого покупця та створювати власні балансуючі групи без втрати тарифу та аукціонної ціни. Прогнозований дефіцит держпідприємства «Гарантований покупець» на кінець лютого, за прогнозами міністерства, складе 19 млрд грн.

1-638.jpg
2-638.jpg
3-638.jpg
4-638.jpg
5-638.jpg
6-638.jpg
1-638.jpg Thumb 2-638.jpg Thumb 3-638.jpg Thumb 4-638.jpg Thumb 5-638.jpg Thumb 6-638.jpg Thumb

Контекст. Мінекоенерго запропонувало скоротити час для завершення будівництва сонячних і вітроелектростанцій у рамках укладених попередніх договорів на купівлю електроенергії за «зеленим» тарифом.

Дефіцит державного підприємства «Гарантований покупець» за виплатами «зеленого» тарифу 2020 року складе 17 млрд грн. Про це заявив міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель, презентуючи оновлений проєкт концепції «зеленого» енергопереходу України до 2050 року.

У листопаді минулого року Мінекоенерго підрахувало, що дефіцит коштів для виплат альтернативній генерації у 2020 році складе 10,4-13,5 млрд грн.

У грудні 2019 року уряд змінив механізм спеціальних зобов'язань. Згідно з ним, «Укренерго» та оператори систем розподілу з початку 2020 року купуватимуть електроенергію для того, аби покрити свої технологічні втрати на вільному ринку. Раніше вони робили це за граничною ціною, яку регулятор встановлював за спецзобов'язаннями атомних і гідроелектростанцій.

Після цього «Гарантований покупець» заявив, що у 2020 році отримає близько 8 млрд грн дефіциту на виплату «зеленого тарифу».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉