Facebook Pixel

Міненерго запропонує скоротити час будівництва СЕС і ВЕС за «зеленим тарифом»

Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища звернеться до депутатів з проханням змінити законодавство з метою скоротити час для завершення будівництва сонячних і вітроелектростанцій у рамках укладених попередніх договорів на купівлю електроенергії за «зеленим» тарифом.

Для сонячних проєктів пропонується скоротити час до 1 червня 2020 року, для вітрових — до 1 вересня 2020 року, повідомляє ExPro.

«Ми будемо просити депутатів створити cut off day за попередніми договорами... Зокрема, за сонячними проєктами — 1.07.2020, за вітровими — 1.09.2020. Якщо цього cut off day не буде, то не буде й відповідної конкуренції на аукціонах», — зазначив міністр енергетики Олексій Оржель.

За його словами, аукціони на дозвіл будівництва станцій з поновлюваних джерел на майданчику ProZorro будуть запущені 1 квітня. Але проблема не в даті запуску аукціонів, а у великому пакеті попередніх договорів з купівлі-продажу електроенергії за «зеленим» тарифом, який становить понад 8 ГВт встановленої потужності.

«Це означає, що зараз на ринку простіше прийти та купити пакет готових документів на реалізацію проєкту, ніж конкурувати на аукціонах», — додав міністр.

Контекст. Держпідприємство «Гарантований покупець» станом на січень 2020 уклало з інвесторами в будівництво електростанцій на поновлюваних джерелах у 2020-2023 роках попередні договори про купівлю електроенергії (prePРАs) на загальну потужність станцій у розмірі 8,1 ГВт. Потужність укладених prePРАs розподілена таким чином: 2020 р. — 4,1 ГВт, 2021р. — 2,6 ГВт, 2022 р. — 1,6 ГВт, 2023 р. — 0,2 ГВт.

Чинне законодавство з так званої «зеленої енергетики» зробить електроенергію дорогою та недоступною для більшості населення України.

Подякувати 🎉