Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища звернеться до депутатів з проханням змінити законодавство з метою скоротити час для завершення будівництва сонячних і вітроелектростанцій у рамках укладених попередніх договорів на купівлю електроенергії за «зеленим» тарифом.
Для сонячних проєктів пропонується скоротити час до 1 червня 2020 року, для вітрових — до 1 вересня 2020 року, повідомляє ExPro.
«Ми будемо просити депутатів створити cut off day за попередніми договорами... Зокрема, за сонячними проєктами — 1.07.2020, за вітровими — 1.09.2020. Якщо цього cut off day не буде, то не буде й відповідної конкуренції на аукціонах», — зазначив міністр енергетики Олексій Оржель.
За його словами, аукціони на дозвіл будівництва станцій з поновлюваних джерел на майданчику ProZorro будуть запущені 1 квітня. Але проблема не в даті запуску аукціонів, а у великому пакеті попередніх договорів з купівлі-продажу електроенергії за «зеленим» тарифом, який становить понад 8 ГВт встановленої потужності.
«Це означає, що зараз на ринку простіше прийти та купити пакет готових документів на реалізацію проєкту, ніж конкурувати на аукціонах», — додав міністр.
Контекст. Держпідприємство «Гарантований покупець» станом на січень 2020 уклало з інвесторами в будівництво електростанцій на поновлюваних джерелах у 2020-2023 роках попередні договори про купівлю електроенергії (prePРАs) на загальну потужність станцій у розмірі 8,1 ГВт. Потужність укладених prePРАs розподілена таким чином: 2020 р. — 4,1 ГВт, 2021р. — 2,6 ГВт, 2022 р. — 1,6 ГВт, 2023 р. — 0,2 ГВт.
Чинне законодавство з так званої «зеленої енергетики» зробить електроенергію дорогою та недоступною для більшості населення України.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також