Facebook Pixel

«Укренерго» відмовили в сертифікації в рамках Третього енергопакету

Секретаріат Енергетичного співтовариства відхилив сертифікацію «Укренерго» для подальшої синхронізацією з ENTSO-E — європейської мережі системних операторів передачі електроенергії.

Про це йдеться в заяві Енергетичного співтовариства.

«Укренерго» не володіє активами з передачі електроенергії, як того вимагає стаття 9 (1) Директиви по електроенергії, і не здійснює права на них, еквівалентні власнику. Дотримання даної статті є фундаментальною передумовою для сертифікації. Отже, компанія не може бути сертифікована по моделі поділу власності», — йдеться в заяві.

Telegram Logo

Також в повідомленні говориться, що НКРЕКП повинна вирішити питання з «Укренерго» протягом двох місяців з максимальним урахуванням думки Секретаріату.

Контекст. Сертифікація «Укренерго» в Енергетичному співтоваристві є умовою для того, щоб український оператор магістральних мереж отримав статус спостерігача ENTSO-E — європейської мережі системних операторів передачі електроенергії для подальшої синхронізації. Це також умова для того. Щоб «Укренерго» могла отримувати гроші за передачу потоків електроенергії з Бурштинського енергоострова.

Успішна сертифікація компанії залежить від вибору моделі анбандлінга — на основі власності (ownership unbundling, OU) або independent system operator (ISO). Закон про ринок електроенергії України передбачає, що анбандлінг «Укренерго» має бути на основі власності (OU). Але за законом про приватизацію, «Укренерго» тільки володіє об'єктами системи передачі на праві господарського відання. Тобто компанія не розпоряджатися своїми мережами, наприклад, не може передавати в заставу. Глава Секретаріату Енергоспівтовариства Янез Копач пропонує внести зміни в закон «Про ринок електроенергії», які дозволять анбандлінг за моделлю ISO.


ENTSO-E (англ. European Network of Transmission System Operators for Electricity) — європейська мережа системних операторів передачі електроенергії, яка була утворена в липні 2009 року. До завдань ENTSO-E входить забезпечення експлуатації, управління та розвитку європейської системи передачі електроенергії для забезпечення потреб в електроенергії і енергетичної безпеки ринку ЄС.

Енергетичне співтовариство (раніше Енергетичного співтовариства Південно — Східної Європи) -— міжнародна організація, що об'єднує ЄС і ряд третіх країн щодо розширення внутрішнього енергетичного ринку ЄС в Південно — Східній Європі та за її межами. Своїми підписами Договірні Сторони зобов'язуються дотримуватися правил ЄС, розробляти адекватну нормативно-правову базу і лібералізувати свої енергетичні ринки відповідно до Договору.

Національна енергетична компанія «Укренерго» — системний оператор Об'єднаної енергетичної системи (ОЕС) України. Є приватним акціонерним товариством, 100% акцій якого належать державі. Підпорядковується Міністерству фінансів України.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини