Facebook Pixel

«Укренерго» підготувало лінію для поставок електроенергії з Хмельницької АЕС до Польщі

Системний оператор «Укренерго» підготував до повноцінної роботи транскордонну лінію електропередачі напругою 750 кВ «Хмельницька АЕС — підстанція «Жешув» (Польща).

Лінію повернуто в робочий стан в рамках інтеграції Об'єднаної енергосистеми України (ОЕС) в континентальну енергомережу ЄС — ENTSO-E, повідомив голова правління «Укренерго» Володимир Кудрицький в інтерв'ю журналу «ЕнергоБізнес» агентства ExPro.

«Ми підготували до повноцінного включення в роботу лінії електропередач, що йдуть на Європу і які зараз поки не працюють. Це, перш за все лінія 750 кВ «Хмельницька АЕС — Жешув», яка йде на Польщу», — сказав він.

Він також додав, що «Укренерго» веде обговорення з компанією PSE, системним оператором Польщі, щодо подальшого використання цієї лінії. З української сторони була підготовлена вся прикордонна інфраструктура відповідно до вимог угоди з ENTSO-E.

Нагадаємо, що «Енергоатом» планував відновити лінію «ХАЕС-Жешув» в рамках проекту «Енергоміст Україна-ЄС» для організації окремого експорту електроенергії. Однак проект так і не був реалізований.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉