Facebook Pixel

Енергокриза дійшла й до Японії. Ціни на електроенергію сягнули максимумів

Енергетична криза у світі: що відбувається в Японії. Фото: Flickr

Енергетична криза у світі: що відбувається в Японії. Фото: Flickr

Ціни на енергоносії у світі б’ють рекорди або багаторічні максимуми. Енергетична криза, яке вже завдала удару Європі, Китаю та Індії, дісталася і до Японії. Ціни на електроенергію в країні цього тижня сягнули максимальної позначки за 9 місяців, пише Reuters.

В Японії, яка імпортує майже усі свої потреби в електроенергії, високі ціни на нафту та газ викликають інфляцію. Оптові ціни на японському ринку досягли 13-річних максимумів.

Спотові ціни на постачання електроенергії в години пік в Японії піднялися до 50 єн ($0,44) за кіловат-годин, що є найвищим показником з січня. Поза тим, у місцевому Міністерстві промисловості заявили, що збільшили запаси СПГ до понад 2,4 млн тонн.

Telegram Logo

Контекст.Днями стало відомо, що Індія стоїть на порозі небувалої енергокризи, яка назрівала кілька місяців. За даними індійського Міненерго, причиною став гострий дефіцит вугілля.

У Китаї через брак електроенергії почалися масові відключення в містах. А фабрики в КНР зобов’язали скороти або повністю зупинити виробництво. Повені у вугільних провінціях країни призвели до зупинки роботи вугільних шахт, внаслідок чого ціни на вугілля підскочили майже на 13% з початку тижня до $255 за тонну.

Коментарі

Всі новини