Facebook Pixel

Енергокриза в Китаї. Повінь підняла ціни на вугілля до $255 за тонну

Повені у вугільних провінціях Китаю призвели до зупинки роботи вугільних шахт, внаслідок чого ціни на вугілля підскочили майже на 13% з початку тижня до $255 за тонну.

Повінь спричинила проблеми з електроенергією й зупинкою виробництв, попри активні зусилля влади із стабілізації ситуації.

Особливо постраждала від повеней провінція Шаньсі, де розташовані підприємства з видобутку вугілля. Затопило понад 60 вугільних підприємств. Вони становили приблизно 3% китайського вугільного виробництва. Не дивно, що ф'ючерси на вугілля в черговий раз обновили максимуми — $255 за тонну.

Telegram Logo
245229930-4388911334478337-5851199668038239023-n.jpg

З міст евакуйовано понад 120 тис. осіб, 17 тис. будинків зруйновано. Всього постраждало близько 2 млн людей. Рахунок загиблим йде на сотні, але точних цифр поки немає.

Енергокриза змусила Китай добувати вугілля понад екологічні квоти

Раніше уряд Китаю звернувся до видобувачів вугілля збільшити видобуток, навіть якщо доведеться перевищити квоти. На радикальні кроки підштовхнула криза у виробництві електроенергії. Внаслідок цього економіка стоїть, люди сидять без електрики.

Прем'єр Китаю Лі Кецян пообіцяв докласти максимум зусиль для підтримки економічного зростання. Вугільним шахтам збільшити потужність видобутку вугілля на 160 млн тонн на рік. До кінця року очікується зростання видобутку близько 21 млн тонн. Найбільші вугільники країни вже пообіцяли наростити темпи видобутку. Серед них China Energy Investment і State Power Investment.

Дефіцит енергоносія настільки відчутний, що Китай наважився навіть на збільшення закупівель бурого вугілля з Індонезії. Це найбрудніший вид енергоносія навіть серед вугілля. Китай також планує збільшити імпорт (цьогоріч імпорт знизився на 10% р/р).

Чому зростають ціни на вугілля

Попри всі зусилля китайського уряду «озеленити» енергетику, вугілля, як і раніше, забезпечує 64% генерації електроенергії в країні.

У 2020 році споживання вугілля Китаєм становило 4,04 млрд тонн, з них на імпорт припало 300 млн тонн. Видобуток вугілля в 2020 році становила 3,9 млрд тонн.

Дефіцит вугілля в Китаї викликаний відмовою від постачань з Австралії і зниженням видобутку вугілля в межах переходу на чистіші види палива.

У 2021 році Китай припинив імпорт з Австралії через політичні причини. Справа в тому, що Австралія підтримувала США в торговельній війні з Китаєм і заборонила використовувати телекомунікаційні рішення Huawei.

З початку року ціни на вугілля злетіли більш, ніж вдвічі. Черговий доказ того, що екологія екологією, але з енергокризою ніхто миритися не стане.

Коментарі

Всі новини