Facebook Pixel

Як будівельна криза в Китаї та газова криза в Європі позначаться на Україні

Павло Кухта
Колишній виконувач обов'язків міністра економіки України
Фото: Free-Photos / Pixabay

Фото: Free-Photos / Pixabay

Виклики для світової економіки стають дедалі виразнішими.

По-перше, криза будівельного ринку в Китаї набирає обертів.

Окрім вже відомої на весь світ Evergrande, ще два китайські девелопери — Sinic Holding та Fantasia Holdings — зіткнулися з фінансовими проблемами.

Telegram Logo

Sinic Holding має ризик не погасити облігації на суму майже $250 млн, строк яких спливає 18 жовтня. Fantasia Holdings вже пропустила платіж у понад $200 млн. Через це обом компаніям було погіршено кредитний рейтинг. Власник Sinic Holding буквально за один день перетворився з мільярдера на мільйонера. Його статки протягом однієї торгової сесії на біржі скоротилися з $1,3 млрд до $250 млн.

Падіння будівельного сектору в Китаї може призвести до фінансової кризи, яка досить швидко дістанеться й нас. Це створює такі ризики, як падіння валютних резервів, знецінення гривні та прискорення інфляції.

Якщо ж китайська влада зможе втримати ситуацію під контролем, то обсяги будівництва в Китаї однаково дуже й надовго впадуть. А отже, впаде й попит на метали та іншу сировину, яку експортує Україна. За грубою оцінкою, можемо через це втратити не менш як один відсоток нашого щорічного економічного зростання найближчими роками.

По-друге, продовжується енергетична криза по всій Євразії. Ціни на газ в Європі, зростання яких було штучно спровоковане «Газпромом», надалі летять вгору. Ось вони вже підскочили до позначки $1400.

Водночас почала стрімко зростати й ціна на вугілля, підскочивши майже до $250. І в Китаї, і в Європі дорогий газ починають заміщувати вугіллям, що штовхає ціну останнього вгору. А до держав-виробників вугілля, таких як Казахстан та Росія, вже вишикувалася черга з країн, які намагаються забезпечити собі постачання вугілля. Спровокувавши газову кризу, росіяни наразі посилюють свої позиції ще й на вугільному ринку.

Зима вже майже тут. І для економіки вона обіцяє бути гарячою.

Текст опубліковано за згоди автора

Оригінал

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини