Facebook Pixel

Evergrande — наслідки. Китайський девелопер Fantasia Holdings допустив дефолт на $206 млн

Неплатежі Evergrande — лише верхівка айсберга. Наразі проблеми неплатежів почали поширюватися на інших китайських забудовників. Девелопер Fantasia Holdings пропустив платіж по облігаціях на $206 млн.

Рейтингове агентство погіршило рейтинг девелопера Sinic Holdings до прямого прогнозу дефолту, пише CNBC.

Як падають продажі житла в Китаї. Країна на межі обвалу ринку нерухомості.

Як падають продажі житла в Китаї. Країна на межі обвалу ринку нерухомості.

Видання повідомляє, що китайський ринок нерухомості демонструє дедалі більше ознак стресу.

Telegram Logo

Рейтингове агентство Fitch Ratings у понеділок повідомило, що погіршило рейтинг Fantasia Holdings з «B» до «CCC-». Відповідно до критеріїв оцінки Fitch, «CCC» означає «істотний кредитний ризик» із «реальною можливістю» дефолту компанії.

Аналітики Fitch повідомили, що ситуація з грошовими потоками компанії «може бути жорсткішою, ніж ми очікували раніше». Так, вони повідомили про наявність у Fantasia Holdings приватних облігацій, що не були до того часу розкриті у фінансових звітах фірми. Агентство також виявило, що за цими облігаціями девелопер уже допустив прострочення й здійснив платіж пізніше терміну розміром $100 млн.

У вівторок вранці агентство S&P Global Ratings знизило рейтинг ще одного великого девелопера Sinic Holdings з «CCC+» до «CC». Такий рейтинг означає, що компанія дуже вразлива й перебуває в переддефолтному стані. Рейтингове агентство заявило, що китайський девелопер, найімовірніше, оголосить дефолт за офшорною доларовою облігацією на суму $246 млн з терміном погашення 18 жовтня.

Контекст. Загальна сума боргу забудовника-гіганта Evergrande становить понад $300 млрд, що відповідає 2% ВВП КНР. Глобальні ринки остерігаються, що колапс Evergrande несе системні ризики для економіки Китаю і в разі обвалу потягне на дно закордонні економіки.

Є міркування, що можливий крах компанії можна порівняти за наслідками з падінням Lehman Brothers в 2008 році.

4 жовтня стало відомо, що Evergrande призупинив торги акціями через продаж підрозділу. Отримані кошти, ймовірно, спрямують на погашення боргів. До кінця жовтня забудовник зобов'язаний провести виплати за доларовими облігаціями на понад $80 млн, в іншому разі буде оголошено дефолт.

Коментарі

Всі новини