Facebook Pixel

Китайський забудовник Evergrande сплатив відсотки й уникнув дефолту. Індекси Волл-стріт піднеслися в надії

Китайський забудовник Evergrande сплатив відсотки за облігаціями локальним інвесторам всупереч очікуванням дефолту. Однак Пекін закликав місцеву владу готуватися до «можливого шторму».

У підсумку акції в моменті злетіли до 3 гонконзьких доларів, або на 32% (сесія закрилася з +17%), пише The Wall Street Journal.

photo-2021-09-23-17-09-58.jpg

Пов'язані із забудовником котирування інших компаній також відреагували позитивно, пішли вгору й фондові індекси.

Telegram Logo

Компанія погодила виплату 232 млн юанів ($35,9 млн) за облігаціями на 4 млрд юанів із погашенням у вересні 2025 року ще 22 вересня.

Однак ситуація щодо випуску на $2 млрд із погашенням у березні 2022 року на момент написання залишається невідомою. За ним компанія 23 вересня має переказати інвесторам $83,5 млн. Раніше в Evergrande пообіцяли це зробити.

Наступного тижня на компанію чекає чергова виплата відсотків за облігаціями на суму $47,5 млн.

Фондовий ринок США 23 вересня також відкрився зростанням. Відновлення середовища триває, адже зростають надії, що Китай зможе уникнути скорочення частки позикових коштів у нерухомості. Зростанню також сприяють очікування, що Федеральна резервна система зможе відкласти посилення грошово-кредитної політики до кінця 2021 року.

Пекін наказав органам місцевого самоврядування готуватися до запобігання можливим заворушенням і пом'якшення проблем для покупців житла і співробітників Evergrande.

Для цього вони мають сформувати робочі групи з юристів і аудиторів для отримання повної картини фінансового становища девелопера. Недобудовані об'єкти наказують передати конкурентам і посилити моніторинг суспільних настроїв.

Довідка. Балансова заборгованість Evergrande Group оцінюється у 2% ВВП КНР.

Коментарі

Всі новини