Facebook Pixel

Індію от-от накриє небувала енергокриза

Енергетична криза в Індії – у чому причина. Фото: Flickr

Енергетична криза в Індії – у чому причина. Фото: Flickr

Індія опинилася на порозі безпрецедентної енергетичної кризи. У країні, де 70% електроенергії виробляється з використанням вугілля, настав його гострий дефіцит. В індійському Міненерго попередили, що запаси на 63 зі 135 станцій повністю вичерпаються протягом найближчих двох діб, а на 17 станціях вони вже закінчилися, пише Indian Express.

Що сталося

Енергокриза в Індії назрівала декілька місяців. У міру пожвавлення економіки після другої хвилі коронавірусу в країні суттєво зріс попит на електроенергію. Водночас світові ціни на вугілля збільшилися на 40%, а його імпорт із боку Індії впав до дворічного мінімуму. Місцеві електростанції, які зазвичай працюють на імпортованому паливі, наразі залежать від індійського вугілля, що посилює тиск на й без того обмежене внутрішнє постачання. За останні роки видобуток вугілля в країні скоротився, бо держава запустила процес зниження своєї залежності від викопного палива для досягнення кліматичних цілей.

Що буде далі

Експерти прогнозують: якщо ситуація не зміниться, індійські споживачі вже дуже скоро відчують зростання вартості електроенергії, пише ВВС.

Telegram Logo

«Електрика запускає все, тому весь виробничий сектор — цемент, сталь, будівництво — усе постраждає, коли виникне брак вугілля», — повідомила Зохра Чаттерджі, колишня керівниця державного Coal India Limited.

Вона назвала нинішню ситуацію «тривожним сигналом для Індії» й наголосила, що прийшов час зменшити її надмірну залежність від вугілля й агресивніше проводити стратегію використання відновлюваних джерел енергії.

Експерти переконані, що імпорт більшої кількості вугілля для компенсації внутрішньої нестачі наразі є неможливим. Як довгострокове розв'язання проблеми вони вбачають використання вугілля в поєднанні із «зеленими» джерелами енергії.

Наразі індійська влада працює з держпідприємствами щодо нарощування видобутку для скорочення розриву між попитом і пропозицією.

Після публікації новини ВВС Міненерго Індії випустило заяву, у якій зазначається, що «в країні є достатньо вугілля для задоволення потреб електростанцій. Будь-які побоювання щодо перебоїв в електропостачанні є абсолютно недоречними».

Контекст. Ситуація в Індії розгортається на тлі глобальної кризи. Так, наприклад, у Китаї через брак електроенергії почалися масові відключення в містах. А фабрики в КНР зобов’язали скороти або повністю зупинити виробництво.

Коментарі

Всі новини