Дефіцит природного газу і високі ціни на нього змушують європейських виробників електроенергії просити в Росії більше вугілля.
За словами офіційних осіб двох російських вугільних компаній, виробники електроенергії на континенті просять у Росії збільшити постачання вугілля, щоб полегшити енергетичну кризу з наближенням зими та рекордно високими цінами на газ.
«Виробники електроенергії просять у Росії більше вугілля, щоб полегшити енергетичну кризу з наближенням зими та рекордно високими цінами на газ, що знижують прибутковість», — повідомили агентству Bloomberg джерела в російських вугільних компаніях.
Газ у Європі останнім часом суттєво подорожчав. Сьогодні ціна листопадового ф'ючерсу на газ за індексом голландського TTF, найліквіднішого європейського хаба, побила черговий рекорд і в моменті перевищувала $1150 за 1 тис. кубометрів.
«Якщо всі європейські енергокомпанії перейдуть на вугілля, це призведе до величезного сплеску попиту на вугілля, який одна Росія не може забезпечити в такий короткий термін», — повідомила Наташа Тиріна, головний аналітик Wood Mackenzie Ltd. у Х'юстоні. — Для цього потрібні постачі і з інших країн, наприклад зі США, але ситуація там аналогічна ситуації в інших країнах».
Авторитетні джерела вказують, що протягом багатьох років Європа значною мірою відмовлялася від вугілля у спробах прискореними темпами розвивати електрогенерацію на поновлюваних джерелах (ПДЕ). Однак ПДЕ виробляють енергію не тоді, коли потрібно, а коли дме вітер і світить сонце. Штиль, що настав у Європі, погіршив ситуацію. Дисбаланс в енергетиці призвів до кризи енергопостачання. Тепер європейські енергокомпанії відчайдушно потребують вугілля.
«Росія скорочувала експорт вугілля до Європи протягом багатьох років, оскільки Європейський Союз закривав вугільні електростанції», — відзначив Кирило Чуйко, керівник аналітичного відділу BCS Global Markets.
Буде складно перенаправити до Європи вугілля, оскільки, за словами аналітика, «є контракти з азіатськими клієнтами. До того ж можливості транспортування в будь-якому випадку обмежені».
Росія — третій за величиною експортер палива у світі, переважно націлений на продаж найбільшим покупцям в Азії.

За словами офіційних осіб вугільних підприємств країни, ускладнюють ситуацію і строгі екологічні стандарти Європи щодо спалювання вугілля, що віднімають у Росії багато сил і часу на підготовку матеріалів, які відповідають вимогам якості.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також