Facebook Pixel

Європа ввімкнула вугільні блоки. Ціни на вугілля злетіли до максимумів 2008 року та становили понад $200 за тонну

Провал генерації енергії з поновлюваних джерел і дефіцит природного газу на європейському ринку підштовхнули виробників електроенергії ввімкнути законсервовані вугільні блоки ТЕС і збільшити попит на вугілля, що підняло ціни до рівня 2008 року — понад $200 за тонну.

На торгах 28 вересня котирування жовтневих ф'ючерсів на вугілля в Роттердамі зросли до $201,75 за тонну. За день ціна злетіла на 16,96%, або на $29,25 за тонну, вказано в даних Investing.

grafik-fyuchersov-na-ugol-na-rotterdam-investingcom-google-chrome.jpg

Останній раз такі ціни спостерігалися у 2008 році, коли вугілля встановило ціновий рекорд у $217,4 за тонну.

Telegram Logo

Як зазначає Bloomberg, на постачі вугілля впливають потужні зливи в Колумбії та Індонезії, які є одними з найбільших постачальників цього енергоносія у світі. До погодних умов додаються закриті досі через пандемію шахти.

Додатковий попит на вугілля спостерігається напередодні опалювального сезону через низькі температури. Сукупність цих чинників і призвела до зростання цін до рекордних рівнів.

Крім того, Китай, який у 2019 році був найбільшим експортером вугілля у світі, зіткнувся з енергетичною кризою. В окремих регіонах країни відбуваються вимкнення електроенергії, тимчасово зупиняють роботу заводи.

Коментарі

Всі новини