Північноатлантичний альянс оголосив про рішення посилити свою військову присутність у країнах Східної Європи та привести свої війська у боєготовність на тлі загрози нападу Росії на Україну. Ідеться про посилення позицій блоку в Болгарії, Румунії та Литві, вказано в повідомленні на сайті НАТО.

Відповідні рішення про відправлення до регіону додаткових військових активів ухвалила низка держав — членів блоку:
- влада Данії заявила про відправлення фрегата в Балтійське море та чотирьох винищувачів F-16 до Литви;
- Іспанія вже відправила свої військові кораблі в Середземне та Чорне море для участі в місії НАТО Reassurance та вивчає можливість дислокації своїх винищувачів у Болгарії;
- Франція оголосила, що готова розмістити свої війська в Румунії;
- Нідерланди заявили, що у квітні спрямують до Болгарії два свої винищувачі F-35, а також — свій військовий корабель та низку наземних підрозділів до сил оперативного реагування альянсу;
- США вивчають кілька варіантів посилення своїх позицій у країнах Східної Європи.
«НАТО продовжуватиме вживати всіх потрібних заходів для захисту всіх союзників, наприклад посиленням східної частини альянсу. Ми завжди реагуватимемо на будь-яке погіршення нашого безпекового середовища, зокрема зміцненням колективної оборони», — заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг.
У російському МЗС відреагували на кроки НАТО. У відомстві наголосили, що блок використовує «мову загроз і військового тиску».
«Найкращим внеском НАТО в оздоровлення ситуації навколо України став би заклик до «партнера» повністю і без зволікань виконати мінський комплекс заходів та докорінний перегляд програм допомоги Києву, які лише зміцнюють впевненість влади в безкарності за злочини проти власного народу та породжують ілюзії щодо можливого військового сценарію рішення конфлікту», — ідеться в заяві заступника глави МЗС РФ Олександра Грушка, яку наводить «Інтерфакс».
Контекст. Західні країни, з-поміж яких і США, упродовж кількох останніх місяців висловлюють занепокоєння щодо можливого вторгнення РФ до України. У Білому домі вважають, що це може статися будь-якої миті. У Держдепі не відкидають, що напад може відбутися в період проведення російсько-білоруських військових навчань.
Президент РФ Володимир Путін вимагає від Північноатлантичного альянсу гарантій, що той відмовиться від подальшого розширення на схід, зокрема не підтримуватиме вступ України до Альянсу.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також