Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

НАТО оголосило про продовження нарощування військової присутності навколо України. Росія відреагувала

НАТО відправить додаткові військові активи до Східної Європи. Фото: Міноборони Нідерландів

НАТО відправить додаткові військові активи до Східної Європи. Фото: Міноборони Нідерландів

Північноатлантичний альянс оголосив про рішення посилити свою військову присутність у країнах Східної Європи та привести свої війська у боєготовність на тлі загрози нападу Росії на Україну. Ідеться про посилення позицій блоку в Болгарії, Румунії та Литві, вказано в повідомленні на сайті НАТО.

Відповідні рішення про відправлення до регіону додаткових військових активів ухвалила низка держав — членів блоку:

  • влада Данії заявила про відправлення фрегата в Балтійське море та чотирьох винищувачів F-16 до Литви;
  • Іспанія вже відправила свої військові кораблі в Середземне та Чорне море для участі в місії НАТО Reassurance та вивчає можливість дислокації своїх винищувачів у Болгарії;
  • Франція оголосила, що готова розмістити свої війська в Румунії;
  • Нідерланди заявили, що у квітні спрямують до Болгарії два свої винищувачі F-35, а також — свій військовий корабель та низку наземних підрозділів до сил оперативного реагування альянсу;
  • США вивчають кілька варіантів посилення своїх позицій у країнах Східної Європи.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Quote«НАТО продовжуватиме вживати всіх потрібних заходів для захисту всіх союзників, наприклад посиленням східної частини альянсу. Ми завжди реагуватимемо на будь-яке погіршення нашого безпекового середовища, зокрема зміцненням колективної оборони», — заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг.

У російському МЗС відреагували на кроки НАТО. У відомстві наголосили, що блок використовує «мову загроз і військового тиску».

«Найкращим внеском НАТО в оздоровлення ситуації навколо України став би заклик до «партнера» повністю і без зволікань виконати мінський комплекс заходів та докорінний перегляд програм допомоги Києву, які лише зміцнюють впевненість влади в безкарності за злочини проти власного народу та породжують ілюзії щодо можливого військового сценарію рішення конфлікту», — ідеться в заяві заступника глави МЗС РФ Олександра Грушка, яку наводить «Інтерфакс».

Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. Західні країни, з-поміж яких і США, упродовж кількох останніх місяців висловлюють занепокоєння щодо можливого вторгнення РФ до України. У Білому домі вважають, що це може статися будь-якої миті. У Держдепі не відкидають, що напад може відбутися в період проведення російсько-білоруських військових навчань.

Президент РФ Володимир Путін вимагає від Північноатлантичного альянсу гарантій, що той відмовиться від подальшого розширення на схід, зокрема не підтримуватиме вступ України до Альянсу.

Коментарі

Всі новини