Facebook Pixel

Міноборони очікує нарощування Росією військ поблизу України до 175 тисяч

Очільник українського Міністерства оборони Олексій Резніков не виключає, що найближчим часом РФ може стягнути до українського кордону додаткові війська. За його оцінкою, якщо нинішня тенденція збережеться, число російських солдатів поблизу нашої країни може зрости до 175 тисяч з 94 тисяч, наявних нині.

Quote«Ймовірність цього тренду за такого нарощування, природно, є. Ми це чудово розуміємо, відстежуємо, і для нас немає жодних несподіванок, ми готові», – сказав Резніков у коментарі естонському виданню ERR.

Днями WP повідомило, що за даними американської розвідки, РФ запланувала нове вторгнення за участю 175 тис. військових. Очікується, що нова атака на Україну відбудеться на початку прийдешнього року. Кремлівський план, окрім 100 батальйонно-тактичних груп чисельністю близько 175 000 осіб, включає також бронетехніку й артилерію. Джерела видання розповіли, що РФ концентрує війська на українському кордоні, вимагаючи гарантій від Північноатлантичного альянсу, що той відмовиться від подальшого розширення на схід, зокрема не підтримуватиме вступ України до Альянсу.

До цього в Москві наголошували, що будь-яке розширення військової інфраструктури НАТО в Україні вважатиметься перетином однієї з «червоних ліній» Володимира Путіна. Білорусь наголосила, що погоджується із цим і готова спільно з Москвою вжити всіх необхідних заходів для протидії військовому альянсу, активність якого зростає.

Тим часом президент США Джо Байден наголосив, що не визнає жодних червоних ліній щодо України.

Віртуальна зустріч між Путіним і Байденом запланована на вівторок, 7 грудня. Востаннє президенти зустрічалися 9 липня. Пресслужба Байдена повідомила, що сторони обговорять «військову активність РФ на кордоні з Україною».

Подякувати 🎉