Facebook Pixel

Вашингтон попереджає: Росія може планувати нове вторгнення до України

Влада Сполучених Штатів уважно слідкує за стягуванням Росією військ до українського кордону. Вашингтон звернувся до партнерів у ЄС із попередженням щодо потенційної підготовки Москвою нового вторгнення до України, пише Bloomberg.

Видання зазначає, що оцінка потенційної військової операції ґрунтується на даних, якими американська розвідка ще не ділилася з європейськими урядами. Посадовці США наразі проводять консультації зі своїми союзникам щодо ситуації.

Голова українського МЗС Дмитро Кулеба в інтерв’ю телеканалу ABC News визнав факт стягування Москвою сил до України. Він припустив, що РФ, ймовірно, шукає змогу просунутися вглиб української території.

Quote«З такою інфраструктурою, розташованою вздовж нашого кордону, Росії не знадобиться багато часу, аби вдатися до наступальних дій, якщо вона вирішить це зробити, і наша мета – зробити все, все можливе, щоб перешкодити РФ», – сказав він.

Контекст. Останні кілька тижнів американські ЗМІ та британська розвідувальна компанія Jane`s активно поширюють інформацію щодо концентрації російських сил поблизу українського кордону.

У Кремлі заявляють, що передислокація військової техніки та солдатів у межах РФ є внутрішньою справою Росії. У Москві також наголосили, що ця інформація є «неякісними вкиданнями».

Голова Ради нацбезпеки та оборони Олексій Данілов заявив, що інформація, яку поширюють американські ЗМІ, є «свідомою дезінформацією». Однак, раніше в РНБО визнали, що після завершення навчань «Захід 2021» російська сторона залишила поблизу нашого кордону військову техніку та центри зв’язку. За підрахунками, наразі поблизу України дислокуються 80 — 90 тис. російських солдатів. Ще майже 10 тис. — перебувають в окупованому Криму.

Днями президент Володимир Зеленський у відеозверненні до громадян заявив, що на восьмому році війни в появі інформації щодо стягування російських сил до українського кордону немає нічого нового. Він додав, що поширення таких даних «може допомогти противнику стати частиною інформаційної війни та завдати країні не меншої шкоди, ніж бойові дії».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉