Facebook Pixel

Росія знову стягує солдатів і техніку до українських кордонів

Росія вдається до тих самих дій, що й у квітні цього року, і стягує до українських кордонів війська та техніку. Свіжі супутникові знімки, які у своєму розпорядженні має видання Politico, свідчать про скупчення бронетанкових частин, танків і самохідної артилерії разом із наземними військами в районі міста Єльня (РФ) поблизу кордону з Білоруссю.

Експерти також повідомили про переміщення Москвою 4-ї танкової дивізії з постійного місця дислокації до північного кордону України. У цьому самому регіоні на знімках помічено 1-шу гвардійську танкову армію РФ.

Аналітики наголошують, що переміщення сил «знаменує явне відхилення від стандартної схеми навчань 1-ї гвардійської армії», які традиційно відбуваються під Москвою.

Додатково. Днями про стягування Кремлем військ до українських кордонів писала й Washington Post. Майкл Кофман, директор програми з вивчення РФ у некомерційній аналітичній групі CNA, повідомив виданню, що нинішні дії Кремля не схожі на навчання.

Він додав, що після спільних із Білоруссю маневрів «Захід 2021» 41-ша загальновійськова армія РФ не повернулася на своє постійне місце дислокації, натомість приєдналася до солдатів, які вже перебували на позиціях поблизу українського кордону.

Секретар Ради національної безпеки та оборони України (РНБО) Олексій Данілов заявив, що після завершення навчань «Захід 2021» російська сторона залишила поблизу нашого кордону військову техніку та центри зв’язку. За його підрахунками, наразі поблизу України дислокуються 80 — 90 тис. російських солдатів. Ще майже 10 тис. — перебувають в окупованому Криму.

Контекст. Протягом 2021 року президент РФ Володимир Путін і його оточення неодноразово наголошували на тому, що розширення діяльності НАТО в Україні є «червоною лінією» для Москви.

Однак міністр оборони США Ллойд Остін, який відвідував Україну в жовтні, наголосив, що жодні треті країни не мають права впливати на визначення нашою країною своєї майбутньої зовнішньої політики. Він також підкреслив, що винуватцем збройного конфлікту на Донбасі є Росія, а США й надалі надаватимуть Україні потрібну підтримку в конфлікті з РФ.

Тим часом Росія перебуває в стані дипломатичної конфронтації з Альянсом. Минулого місяця, незадовго до щорічної конференції міністрів оборони країн-членів НАТО, блок вислав вісім російських дипломатів, звинувативши їх у шпигунстві. У відповідь Кремль закрив свою місію при НАТО.

Подякувати 🎉