В адміністрації російського президента заявили, що будь-яке розширення військової інфраструктури НАТО в Україні вважатиметься перетином однієї з «червоних ліній» Володимира Путіна. Білорусь наголосила, що з цим погоджується і готова спільно з Москвою вжити всіх необхідних заходів для протидії зростаючій активності військового альянсу.
Як пише Reuters, Олександр Лукашенко, який продовжує керувати Білоруссю попри невизнання значною частиною світової спільноти, звинуватив Сполучені Штати в створенні навчальних центрів на території Україні, які, за його словами, є військовими базами. Він додав, що під час зустрічі з російським колегою обговорював потенційне членство «сусіда» в НАТО.
«Зрозуміло, що ми повинні на це відреагувати ... (Ми. – Ред.) домовилися, що нам потрібно застосувати якісь заходи у відповідь», — сказав Лукашенко.
На питання, які саме спільні дії мав на увазі Лукашенко, Кремль відповів, що «це дії, які забезпечують безпеку двох наших держав».
У Міністерстві закордонних справ України на ці заяви відреагували.
«Червоні лінії» Путіна обмежуються територією РФ. З нашого боку російсько-українського кордону ми самі розберемося, що нам робити в інтересах українського народу і безпеки України та Європи», — написав у Twitter глава міністерства Дмитро Кулеба.
Контекст. Росія категорично виступає проти ідеї членства України в НАТО. Про «червоні лінії» Путіна Кремль попереджав і до цього.
Під час зустрічі президента Володимира Зеленського зі своїм американським колегою Джо Байденом, яка відбулась 1 вересня, лідери обговорювали потенційне членство України в НАТО. Український глава держави наголосив, що Байден цю ініціативу підтримує.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також