Facebook Pixel

Бази НАТО в Україні. Кремль спільно з Мінськом обіцяють вжити заходів

В адміністрації російського президента заявили, що будь-яке розширення військової інфраструктури НАТО в Україні вважатиметься перетином однієї з «червоних ліній» Володимира Путіна. Білорусь наголосила, що з цим погоджується і готова спільно з Москвою вжити всіх необхідних заходів для протидії зростаючій активності військового альянсу.

Як пише Reuters, Олександр Лукашенко, який продовжує керувати Білоруссю попри невизнання значною частиною світової спільноти, звинуватив Сполучені Штати в створенні навчальних центрів на території Україні, які, за його словами, є військовими базами. Він додав, що під час зустрічі з російським колегою обговорював потенційне членство «сусіда» в НАТО.

«Зрозуміло, що ми повинні на це відреагувати ... (Ми. – Ред.) домовилися, що нам потрібно застосувати якісь заходи у відповідь», — сказав Лукашенко.

На питання, які саме спільні дії мав на увазі Лукашенко, Кремль відповів, що «це дії, які забезпечують безпеку двох наших держав».

У Міністерстві закордонних справ України на ці заяви відреагували.

«Червоні лінії» Путіна обмежуються територією РФ. З нашого боку російсько-українського кордону ми самі розберемося, що нам робити в інтересах українського народу і безпеки України та Європи», — написав у Twitter глава міністерства Дмитро Кулеба.

Контекст. Росія категорично виступає проти ідеї членства України в НАТО. Про «червоні лінії» Путіна Кремль попереджав і до цього.

Під час зустрічі президента Володимира Зеленського зі своїм американським колегою Джо Байденом, яка відбулась 1 вересня, лідери обговорювали потенційне членство України в НАТО. Український глава держави наголосив, що Байден цю ініціативу підтримує.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉