Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Членство в НАТО та ЄС, повномасштабна війна з РФ, баланс між США та Китаєм: головне з виступу Зеленського

Вступ України до ЄС і НАТО, війна з Росією та відносини зі США та Китаєм  – виступ Зеленського 10 вересня. Фото: ОП

Вступ України до ЄС і НАТО, війна з Росією та відносини зі США та Китаєм – виступ Зеленського 10 вересня. Фото: ОП

Президент Володимир Зеленський спрогнозував, що без України не буде міцного Євросоюзу, а Північноатлантичний альянс (НАТО) від цього лише «втрачатиме». Під час виступу на форумі Ялтинської європейської стратегії у форматі YES Brainstorming 2021 у Києві глава держави також наголосив, що якщо нашу країну не візьмуть до цих союзів, Росія зміцніє. Він також не виключив ймовірності початку повноцінної війни з РФ і назвав це потенційно найбільшою помилкою російського президента Володимира Путіна.

Втрати, які НАТО та ЄС понесуть без України в їхньому складі

«Нам здається, що ми потрібні НАТО. Нам здається, що без України міцного ЄС не буде. Я говорю про це відверто. Я вважаю, що без України НАТО лише втрачатиме. Я вважаю, що без України ЄС потроху ослаблюватиметься».

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

президент України

Зеленський наголосив: для того, щоб «ЄС залишався потужним, а НАТО — суб’єктом», «Україна — велика, територіально найбільша (країна – The Page) у Європі, з потужним населенням, яке пережило декілька воєн», — обов'язково має бути в їхньому складі. Він зауважив, що українці зараз «не отримують того, на що здатні, на що розраховують».

«Я бачу ставлення до Європейського Союзу лідерів, до політиків Європейського Союзу, лідерів Європейського Союзу, лідерів сучасної Європи. Не всі вони хочуть бути там, і не всі вони бачать Україну там. Те саме й щодо НАТО. Я так вважаю: якщо ви хочете, щоб зміцніла Росія, не беріть Україну, і це навіть не про противагу Росії — це так і є».

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

президент України

Глава держави запевнив, що з нинішніми українськими Збройними силами, фахівцями та рівнем реформ Україна готова до членства в НАТО.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

«Тому коли нам говорять про реформи в оборонному секторі або в армії й що через це Україна не вступила до НАТО, мені здається, що це не до кінця чесна думка».

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

президент України

Він підкреслив, що й досі не отримав чіткої відповіді від США щодо потенційного членства в Альянсі, і наголосив, що українська сторона про це не просила й робити цього не збирається. Утім, президент підкреслив, що завдяки «відносинам на іншому рівні» між країнами Україна завжди може покластися на Сполучені Штати.

Повномасштабна війна з РФ

Під час виступу Зеленський не виключив розгортання повноцінної війни з Росією.

Підписуйтесь на нас в Google News!

«Вважаю, що це буде найбільша помилка Російської Федерації. Вважаю, що після цього ніколи не буде сусідства Росії, України, Білорусі, бо там на території є присутність Росії. Це найстрашніше, що я можу уявити собі, але, на жаль, така ймовірність є».

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

президент України

Глава держави нагадав, що одним із головних питань, які обговорювалися під час його зустрічі з американським колегою Джо Байденом, стала безпека. Зеленський підкреслив, що Сполучені Штати усвідомлюють масштаби загроз, які представляє Росія.

Баланс між США та Китаєм

Зеленський повідомив, що Україна підтримує відносини як зі Сполученими Штатами, так і з Китаєм. Утім, він визнав, що певні «сигнали» щодо співпраці з КНР зі США лунають.

«Я не кажу, що немає сигналів із боку США щодо відносин будь-яких країн, що розташовані в Європі, з Китаєм. Я не кажу про те, що цього немає. Але ми все-таки досить незалежна країна, яка сама собі обирає бізнес-партнерів. Якщо бізнес — і він чистий, відкритий — дає додаткові робочі місця в Україні, це і є пріоритет».

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

президент України

Контекст. 9 вересня Верховна Рада не підтримала постанову № 5380 про звернення до США щодо надання Україні двостороннього статусу основного союзника США поза НАТО. «За» проголосували лише 24 нардепи.

Раніше президент Росії Володимир Путін заявив: якщо Україна стане членом НАТО, то підлітний час ракети від Харкова чи Дніпра до центральної частини Росії, а саме до Москви, зменшиться до 7 – 10 хвилин. Він зазначив, що розширення НАТО до кордонів Росії має для Кремля «практичне значення», оскільки багато країн-учасниць Альянсу могли б розмістити на території України пускові установки протиракетної оборони, які можна використовувати не лише в оборонних цілях, а тому є небезпека для Росії.

Коментарі

Всі новини