Facebook Pixel

«Північний потік — 2», НАТО та зустріч із Байденом: головне з інтерв'ю Зеленського

Інтерв'ю Володимира Зеленського Axios 7 червня: головне. Фото: УНІАН

Інтерв'ю Володимира Зеленського Axios 7 червня: головне. Фото: УНІАН

Президент Володимир Зеленський розчарований рішенням США припинити санкції щодо компаній, які займаються будівництвом газопроводу «Північний потік — 2».

Зокрема, уряд України був здивований таким рішенням США. Про це Зеленський заявив в інтерв'ю американському виданню Axios.

Припинення санкцій США проти «Північного потоку — 2»

До того ж про припинення санкцій Зеленський дізнався не від представників Держдепартаменту США, з якими зазвичай обговорювалися всі питання, пов'язані з «Північним потоком — 2», а зі ЗМІ.

Telegram Logo

На думку Зеленського, «Північний потік-2» є зброєю в руках Росії, із чого випливає, що кулі для неї постачатимуть США.

«На жаль, США не націлені на підтримку України. Я справді вважав, що коли справа стосувалася «Північного потоку — 2», США залишалися останнім стійким форпостом, так би мовити. Ми розуміємо, що лише США здатні зупинити це будівництво».

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України

Водночас Зеленський усе ще вважає, що президент США Джо Байден зберігає можливість зупинити введення газопроводу в дію, навіть якщо залишається добудувати лише 1% обсягу. Також Зеленський зазначив, що розуміє небажання США завдавати шкоди відносинам із Німеччиною накладенням санкцій на компанії, які будують газопровід.

«Утім, скільки українських життів коштуватимуть відносини між США та Німеччиною? Це моє перше запитання. Маю на увазі, що і США, і Німеччина повністю розуміють, яка вагома перевага опиниться в руках Росії, тобто «Північний потік».

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України

Вступ України до НАТО

В інтерв'ю Зеленський наголосив, що Україні мають негайно надати План дій щодо членства в НАТО, адже зволікання зневірює українців і залишає Україну в непевному становищі в небезпечний час.

«Загалом відбуваються дуже неправильні речі. Бо хоча я особисто вважаю, що Україна з часом вступить до НАТО, маю зазначити, що багато українців дедалі більше не вірять у це так сильно, як раніше. Я вважаю, що це велика проблема».

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України

Він також зазначив, що надання Україні ПДЧ у НАТО буде «реальним баченням України як частини НАТО в найближчому майбутньому», а поки що українці 13 років чують лише обіцянки щодо членства в НАТО.

«Якщо вони дійсно хочуть бачити нас як учасника, тоді марно дивитися в бінокль у якесь далеке майбутнє та обговорювати це майбутнє. Проблему має бути розв'язано негайно. Ми перебуваємо в небезпеці прямо зараз, наша незалежність перебуває під загрозою прямо зараз, і саме зараз нам потрібна допомога».

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України

Зустріч Зеленського з Байденом

Крім того, Зеленський зазначив, що його зустріч із Байденом може ніколи не відбутися через щільний графік президента США. Однак він усе ще вірить, що контакт між президентами може відбутися в тому чи іншому вигляді.

Водночас він заявив, що готовий зустрітися з Байденом перед його зустріччю з президентом РФ Володимиром Путіним у будь-якій точці світу в будь-який час.

«Я вважаю такі консультації дуже важливими. Вірю, що такі консультації мають проходити віч-на-віч, адже багато речей просто не можна обговорювати телефоном. Я розумію, що через наявні плани президента США та його графік вони можуть не відбутися, але це тільки його вибір».

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України

Згодом стало відомо, що Зеленський проведе з Байденом телефонну розмову 7 червня. За словами радника глави Офісу президента Михайла Подоляка, президенти передусім обговорюватимуть питання, які стосуються українсько-російських відносин і ситуації на Сході України.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини