Facebook Pixel

Порівняння Києва з Кабулом, нарощування присутності США в Україні та членство у НАТО: головне з інтерв’ю Зеленського CNN

Інтерв'ю президента Володимира Зеленського телеканалу CNN. Фото: стоп-кадр з відео

Інтерв'ю президента Володимира Зеленського телеканалу CNN. Фото: стоп-кадр з відео

Президент Володимир Зеленський дав інтерв’ю телеканалу CNN, у якому розповів про те, чи не боїться він, що «Америка покине Україну», як Афганістан; про потенційне членство України у НАТО та ставлення до цього питання Джо Байдена, а також про нарощування військової присутності Вашингтону в нашій країні.

Україну не можна порівнювати з Афганістаном

Ведучий Фарід Закарія навів слова секретаря Радбезу РФ Миколи Патрушева. Той минулого місяця заявив, що афганській владі не допоміг ні Білий дім, ні статус основного союзника США поза блоком НАТО. Чиновник тоді спрогнозував, що Україні залишилося недовго, і що через певний час американська влада і «не згадає про своїх київських прихильників». На запитання, чи не боїться Київ повторення ситуації з Кабулом, Зеленський відповів, що порівняння цих двох країн є некоректним, хоча б з огляду на те, наскільки кожна з них залежить від Сполучених Штатів.

«Україна не залежить від США так, як Афганістан залежав. І я дійсно вважаю, що за лічені дні, за чотири, п'ять або сім днів не можна захопити таку велику з точки зору своєї географії країну, як Україна, таку велику за чисельністю населення, і так само її окупувати».

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України

За його словами, Україна «наскільки це можливо, незалежна від будь-якої (іншої. – Ред.) економіки». Зеленський також підкреслив той факт, що наша країна змогла вистояти у 2014 році попри відсутність потужної допомоги ззовні та повну неготовність збройних сил. Він також нагадав, що українцям доводиться боротися з країною, яка має одну з найсильніших армій у світі. Це, за словами глави держави, набагато важче, ніж боротися з «Талібаном».

Telegram Logo

«У нас не було ніякої військової техніки, крім нашої власної, і наших власних військових. Але була хвиля добровольців… Нікого іншого не було. Але не тільки за чотири дні, а й за сім років Росія не захопила Україну».

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України

Ба більше, Зеленський переконаний, що США мають нарощувати свою присутність в Україні.

«Що таке «залишити Україну»? Я вважаю, що навпаки США повинні збільшувати свою присутність в Україні».

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України

Членство в НАТО

Глава держави розповів, що під час зустрічі з Байденом, на обговорення потенційного членства України в НАТО пішло 20-30 хвилин.

«Я запитав президента Байдена: «Що з НАТО? Що з включенням України в НАТО? Що з нашим членством в НАТО, і коли воно може статися?» І він сказав: «Думаю, що ви повинні бути там, але це не тільки моє рішення».

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України

Зеленський визнав, що членство України залежить не тільки від позиції, яку займають США. Однак, на його думку, за їхньої підтримки це може відбутися швидше.


Контекст. Нещодавно Зеленський спрогнозував, що без України не буде міцного Євросоюзу, а НАТО від цього лише «втрачатиме». Він заявив, що якщо нашу країну не візьмуть до цих союзів, Росія зміцніє.

1 вересня Зеленський та Байден провели переговори у Вашингтоні. Під час зустрічі американський президент запевнив, що США й надалі підтримуватимуть територіальну цілісність України, а також допомагатимуть у забезпеченні безпеки країни.

«Той факт, що ми серед перших країн, з якими зустрічався президент Байден (після відведення військ США з Афганістану. — Ред.), свідчить про те, що ми є пріоритетною країною. Ми вдячні за це, це важливий сигнал. Але після цього сигналу ми також чекаємо дій».

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України


Коментарі

Всі новини