Facebook Pixel

Байден – Зеленський: дві години на «хімію»

Євген Магда
директор Інституту світової політики
Зустріч Зеленського та Байдена. Фото: president.gov.ua

Зустріч Зеленського та Байдена. Фото: president.gov.ua

Зустріч президентів США та України відбулася. Учасники обмінялися публічними реверансами, США виділили додаткові кошти для нашої держави, а Володимир Зеленський висловив оптимізм. Проте остаточно підводити підсумки візиту президента України за океан зарано.

Проведення переговорів протягом двох годин замість запланованих 40 хвилин — це гарний знак. Є підстави сподіватися, що Володимир Зеленський не лише передав американському колезі список наших полонених, але і порушив низку стратегічних питань. Президент України заявив, що отримав від Байдена запевнення в готовності застосувати санкції в разі, якщо Nord Stream 2 почне шкодити Україні. Щоправда, не варто забувати, що Джозеф Байден фактично благословив завершення цього російсько-німецького енергетичного проєкту, піддавшись на умовляння Ангели Меркель.

Куди важливішим виглядає відновлення Комісії стратегічного партнерства, засідання якої до кінця року проведуть Ентоні Блінкен та Дмитро Кулеба. Цей механізм здається більш дієвим, ніж зустріч Байдена і Зеленського, тим паче на тлі складного процесу організації переговорів двох президентів. Виділення додаткових 60 мільйонів доларів на підвищення обороноспроможності України, яке передбачає, зокрема, постачання ПТРК Javelin, можна розглядати як балансування позиції демократів та адміністрації Трампа, яка першою надала Україні цю летальну зброю. Готовність асигнувати 462 мільйони доларів на розвиток демократії та перетворення в нашій державі не означає, що ця сума одномоментно потрапить до державної скарбниці.

Telegram Logo

Команда Зеленського помітно намагалася створити інформаційні приводи для української аудиторії, але візиту не передувало інтерв’ю жодному впливовому американському медіа. Виглядає дивним, що про план трансформації України, який Зеленський презентував представникам американських think-tanks, на батьківщині не чули.

Підписання рамкової угоди між Пентагоном та Міністерством оборони України важко назвати проривом в оборонній співпраці. «Хімії» між міністрами оборони Ллойдом Остіном та Андрієм Тараном немає, і це все більш очевидно. Меморандум із корпорацією Westinghouse, який в українському медіапросторі представлено як готовність вкласти в нашу країну 25-30 мільярдів доларів, насправді попередній документ, від якого до конкретики дуже далеко. А от питання про боротьбу з корупцією помітно дратували членів української делегації.

Хоча бравурних оцінок візиту Зеленського з українського боку вистачає, американська преса виглядає більш стриманою, позбавленою адміністративного захоплення. Згідно з наявною практикою, адміністрація Байдена без зайвого поспіху зіллє в медіа оцінки переговорів із Володимиром Зеленським та перспектив розвитку відносин між Україною та США. До того з радісними відгуками краще не поспішати.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини