Facebook Pixel

Росія стягує на Донбас бойову техніку: окупанти розміщують танки, гаубиці та системи залпового вогню

Окупанти й далі порушують домовленості щодо відведення озброєння на Донбасі. Місія ОБСЄ зафіксувала, що бойовики розмістили військову техніку та озброєння з порушеннями. Як зазначається у звіті, йдеться про 20 гаубиць, 8 танків і 6 реактивних систем залпового вогню, які розміщено в непідконтрольних українському урядові районах Донецької області. Озброєння й техніку виявили навіть у трьох житлових кварталах.

Спостерігачі зафіксували ще 6 танків, 2 зенітні ракетні комплекси та 1 міномет за лінією відведення, однак у заборонених для зберігання цієї техніки місцях. Вони також повідомили про 16 бойових броньованих машин на полігоні, де їх розміщувати заборонено.

Загалом місія ОБСЄ нарахувала в ОРДЛО 102 одиниці озброєння, які розміщено з порушеннями лінії відведення та поза межами місць, виділених для зберігання (12 одиниць із порушенням лінії відведення, 73 — поза межами виділених місць для зберігання, ще 17 перебували в зоні безпеки).

У звіті організація вчергове наголосила на системному перешкоджанні роботі патрулів із боку окупантів.

Контекст. У квітні цього року Росія привітала ініціативу президента Володимира Зеленського щодо зустрічі з главою РФ Володимиром Путіним. Однак у Кремлі попередили, що діалог стосуватиметься тільки двосторонніх відносин — розмови про Донбас не буде.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉