Facebook Pixel

Візит Зеленського до США. Перші фотографії та підписані документи

Міністр енергетики України Герман Галущенко та міністр енергетики США Дженніфер Ґренголм підписали спільну заяву Департаменту енергетики США та Міністерства енергетики України щодо посилення співпраці в галузі енергетики та клімату в рамках робочого візиту президента Володимира Зеленського до США.

Серед іншого документ передбачає залучення міжнародних незалежних наглядових рад, повідомляє пресслужба ОП.

Фото: president.gov.ua

Фото: president.gov.ua

Також т. в. о. президента НАЕК «Енергоатом» Петро Котін разом із виконавчим директором компанії Westinghouse Electric Патріком Фрагманом підписали меморандум про взаєморозуміння між компаніями.

Фото: energoatom.com.ua

Фото: energoatom.com.ua

Документ передбачає залучення технології компанії Westinghouse Electric із будівництва ядерного реактора проєкту АР1000 електричною потужністю приблизно 1,1 ГВт на Хмельницкій АЕС (ХАЕС-4)..

Реалізація меморандуму відкриє можливості залучити інвестиції для будівництва п'яти блоків вартістю майже $25-$30 млрд. Також передбачається локалізація частини виробництва — бюджет отримає додаткові податкові надходження.

Установка AP1000 – це практично перевірений реактор покоління ІІІ+. Він має унікальні, повністю пасивні системи безпеки, модульну стандартну конструкцію, високу працездатність та здатність працювати в маневреному режимі. Ця технологія надає переваги в області закупівель, будівництва, ліцензування, експлуатації, технічного обслуговування та локалізації.

У повідомленні також зазначається, що будівництво двох енергоблоків AP1000 скоро буде завершено на АЕС Вогл (Vogtle) в США, цю технологію обрали для проекту будівництва шести енергоблоків в Індії, її розглядають ряд американських, європейських і азіатських компаній.

У НАЕК також відзначили, що чотири блоки AP1000, що працюють в Китаї, встановили рекорди за експлуатаційними характеристиками — тривалістю планово-попереджувальних ремонтів при введенні в експлуатацію і перевантаження палива, а також за коефіцієнтом встановленої потужності.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉