Facebook Pixel

Візит Зеленського до США. Перші фотографії та підписані документи

Фото: president.gov.ua

Фото: president.gov.ua

Міністр енергетики України Герман Галущенко та міністр енергетики США Дженніфер Ґренголм підписали спільну заяву Департаменту енергетики США та Міністерства енергетики України щодо посилення співпраці в галузі енергетики та клімату в рамках робочого візиту президента Володимира Зеленського до США.

Серед іншого документ передбачає залучення міжнародних незалежних наглядових рад, повідомляє пресслужба ОП.

Фото: president.gov.ua

Фото: president.gov.ua

Також т. в. о. президента НАЕК «Енергоатом» Петро Котін разом із виконавчим директором компанії Westinghouse Electric Патріком Фрагманом підписали меморандум про взаєморозуміння між компаніями.

Telegram Logo
Фото: energoatom.com.ua

Фото: energoatom.com.ua

Документ передбачає залучення технології компанії Westinghouse Electric із будівництва ядерного реактора проєкту АР1000 електричною потужністю приблизно 1,1 ГВт на Хмельницкій АЕС (ХАЕС-4)..

Реалізація меморандуму відкриє можливості залучити інвестиції для будівництва п'яти блоків вартістю майже $25-$30 млрд. Також передбачається локалізація частини виробництва — бюджет отримає додаткові податкові надходження.

Установка AP1000 – це практично перевірений реактор покоління ІІІ+. Він має унікальні, повністю пасивні системи безпеки, модульну стандартну конструкцію, високу працездатність та здатність працювати в маневреному режимі. Ця технологія надає переваги в області закупівель, будівництва, ліцензування, експлуатації, технічного обслуговування та локалізації.

У повідомленні також зазначається, що будівництво двох енергоблоків AP1000 скоро буде завершено на АЕС Вогл (Vogtle) в США, цю технологію обрали для проекту будівництва шести енергоблоків в Індії, її розглядають ряд американських, європейських і азіатських компаній.

У НАЕК також відзначили, що чотири блоки AP1000, що працюють в Китаї, встановили рекорди за експлуатаційними характеристиками — тривалістю планово-попереджувальних ремонтів при введенні в експлуатацію і перевантаження палива, а також за коефіцієнтом встановленої потужності.

Коментарі

Всі новини