Facebook Pixel

Україна має грандіозні плани з розвитку АЕС. Як будуватимуть нові реактори

Ярослав Демченков, замісник міністра энергетики Україны. Скріншот

Ярослав Демченков, замісник міністра энергетики Україны. Скріншот

Міністерство енергетики планує сприяти розвитку атомної генерації, зокрема модернізації існуючих енергоблоків, будувати нові енергоблоки і впроваджувати технології малих модульних реакторів (ММР — SMR).

«Перше — це модернізація існуючих блоків. Друге — це впровадження технології малих модульних реакторів. Третє — це будівництво нових блоків. У тому числі завершення будівництва Хмельницька (ХАЕС-3 і ХАЕС-4 — The Page)», — сказав Ярослав Демченков, заступник міністра енергетики України.

Він також не виключив можливість будівництва нових енергоблоків на діючих АЕС.

Telegram Logo

«І, можливо, ми зараз розглядаємо майданчики, які можуть бути на діючих станціях, у нас є потенціал почати нове будівництво», — сказав Демченков.

За його словами, найближчим часом ми почуємо позитивні речі, проекти, які можуть з'явитися в сфері атомної енергетики для того щоб цей напрям залишилося.

Україна також бере участь в міжнародних групах і переговорах щодо того, щоб в Європейському Союзі атомна генерація була визнана як «зелена» генерація. Так як в ній відсутні викиди діоксиду вуглецю.

Варто відзначити, що Україна планує інтегруватися в загальноєвропейську енергосистему ENTSO-E і тут роль і готовність атомної генерації в пікових навантаженнях представляється значною.

На даний момент Міненерго працює над тим, щоб структура ПСО і фінансова складова на ринку не обтяжувала «Енергоатом» і могла розблокувати додаткові потужності для заробітку коштів на модернізацію АЕС.

Також всередині Міненерго йдуть обговорення про перспективи виробництва водню шляхом електролізу на електроенергії, згенерованої АЕС.

Україна володіє сильною атомною генерацією в складі чотирьох діючих станцій і 15 енергоблоків, 13 з яких на базі реакторів ВВЕР-1000 і ще два — ВВЕР-440.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини