Міністерство енергетики планує сприяти розвитку атомної генерації, зокрема модернізації існуючих енергоблоків, будувати нові енергоблоки і впроваджувати технології малих модульних реакторів (ММР — SMR).
«Перше — це модернізація існуючих блоків. Друге — це впровадження технології малих модульних реакторів. Третє — це будівництво нових блоків. У тому числі завершення будівництва Хмельницька (ХАЕС-3 і ХАЕС-4 — )», — сказав Ярослав Демченков, заступник міністра енергетики України.
Він також не виключив можливість будівництва нових енергоблоків на діючих АЕС.
«І, можливо, ми зараз розглядаємо майданчики, які можуть бути на діючих станціях, у нас є потенціал почати нове будівництво», — сказав Демченков.
За його словами, найближчим часом ми почуємо позитивні речі, проекти, які можуть з'явитися в сфері атомної енергетики для того щоб цей напрям залишилося.
Україна також бере участь в міжнародних групах і переговорах щодо того, щоб в Європейському Союзі атомна генерація була визнана як «зелена» генерація. Так як в ній відсутні викиди діоксиду вуглецю.
Варто відзначити, що Україна планує інтегруватися в загальноєвропейську енергосистему ENTSO-E і тут роль і готовність атомної генерації в пікових навантаженнях представляється значною.
На даний момент Міненерго працює над тим, щоб структура ПСО і фінансова складова на ринку не обтяжувала «Енергоатом» і могла розблокувати додаткові потужності для заробітку коштів на модернізацію АЕС.
Також всередині Міненерго йдуть обговорення про перспективи виробництва водню шляхом електролізу на електроенергії, згенерованої АЕС.
Україна володіє сильною атомною генерацією в складі чотирьох діючих станцій і 15 енергоблоків, 13 з яких на базі реакторів ВВЕР-1000 і ще два — ВВЕР-440.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також