Facebook Pixel

Зеленський їде до Байдена: оновлений графік візиту

Під час офіційного візиту до США президент Володимир Зеленський за оновленим графіком перебуватиме у Вашингтоні 31 серпня та 1 вересня. Після цього, як повідомляє посол України в США Оксана Маркарова, глава держави вирушить до Каліфорнії.

За словами Маркарової, графік візиту Зеленського вже узгоджений обома сторонами.

«З уже запланованого у Вашингтоні — зустріч президентів України та США у Білому домі, основні складові цієї зустрічі розплановані та узгоджені обома сторонами, зустрічі з очільниками ключових для українсько-американських відносин міністерств, а також дві важливі публічні презентації від президента та першої леді для представників медіа, громадськості та інформаційно-аналітичних центрів», — вказала посол.

Під час візиту відбудеться відкриття Українського дому.

У Білому домі згодом повідомили, що Байден зустрінеться із Зеленським 1 вересня. Зустріч перенесли на два дні через ураган «Іда» та ситуацію із виведенням військ із Афганістану.

«Цей візит підтвердить непохитну підтримку США суверенітету і територіальної цілісності України перед обличчям триваючої агресії Росії», — йдеться в заяві Білого дому.

Контекст. До цього президенти Зеленський та Байден не зустрічались особисто, лише говорили телефоном.

До розмови, яка відбулась 7 червня, Байден уже хотів запросити свого українського колегу до Вашингтона, однак передумав після кадрового скандалу в «Нафтогазі».

У травні 2019 року Зеленський зустрічався із тодішнім президентом США Дональдом Трампом. Зустріч відбулася на тлі скандалу, пов'язаного з телефонною розмовою глав держав.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉