Facebook Pixel

ОП відредагував розмову Зеленського з Байденом: реакція президента

ОП виправив розмову Володимира Зеленського з Джо Байденом: реакція президента. Фото: ОП

ОП виправив розмову Володимира Зеленського з Джо Байденом: реакція президента. Фото: ОП

Офіс президента ввечері 7 червня вніс правки до повідомлення про підсумки телефонної розмови президентів України та США — Володимира Зеленського і Джо Байдена.

Як зауважило видання Axios, спочатку в тексті йшлося про те, що Байден наголосив на важливості надання Україні Плану дій щодо членства в НАТО. А зараз там зазначається: «президент США запевнив, що позицію України обов'язково буде враховано під час обговорення стратегічних питань у НАТО, а також на запланованих заходах найвищого рівня». Зі свого боку президент України «наголосив на важливості надання Українській державі Плану дій щодо членства в Альянсі».

«Українці невірно зрозуміли цю заяву й виправили текст», — заявив представник Ради національної безпеки США.

Telegram Logo

Пізніше радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк пояснив агентству «Інтерфакс-Україна», чому ОП відкоригував текст. За його словами, це було пов'язано з уточненням формулювань з американською стороною.

Quote«Первинне повідомлення про деталі розмови двох лідерів відображало загальні позиції та настрій на переговорах. Саме настрій. Потім були вже консультації двох сторін. Було уточнено формулювання за однією з найчутливіших тем, які обговорювалися. Це елемент звичайної дипломатичної практики, коли остаточний формат повідомлення може відрізнятися у формулюваннях від первинного», — зазначив Подоляк, додавши, що не треба намагатися «штучно наганяти драму туди, де її немає».

Сам Зеленський у коментарі «Українській правді» заявив, що виправлення пресрелізу вважає несуттєвим і задоволений проведеною розмовою.

«Вчора в мене була чудова розмова з президентом Байденом. Чітка, предметна, по суті. Я дуже задоволений підсумками бесіди та перспективами подальшого довірчого особистого спілкування. Джо Байден буквально запевнив мене в повній і безумовній підтримці України... Слова не важливі — важливі конкретні вчинки. Отримає Україна, нарешті, ПДЧ чи ні — це питання бажання тільки самого Альянсу. Якщо отримає — це означає, що нас там дійсно бачать. Якщо не отримає — це теж цілком конкретна відповідь».

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України

Контекст. Увечері 7 червня Зеленський і Байден поговорили телефоном. Американський лідер запросив президента України відвідати Вашингтон у липні.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини