Facebook Pixel

У Байдена вважають, що Росія ладна напасти на Україну будь-якої миті

В адміністрації президента США Джо Байдена заявили, що РФ здатна вдатися до повномасштабного вторгнення на українську територію будь-якої миті.

Quote«Ми вважаємо, що це надзвичайно небезпечна ситуація. Нині ми перебуваємо на етапі, коли Росія може будь-якої миті розпочати атаку на Україну», — заявила під час брифінгу прессекретарка Білого дому Джен Псакі.

Вона розповіла, що наразі США не відкинули жодного варіанта з раніше запропонованих санкцій, зокрема з від'єднанням РФ від SWIFT і заходами проти «Північного потоку — 2».

Псакі додала, що Вашингтон був у курсі намірів Кремля евакуювати своїх дипломатів з України наприкінці грудня — на початку січня. За її словами, цей факт також може свідчити на користь того, що Росія перебуває на етапі, коли вона готова в будь-який момент розпочати атаку на Україну.

Контекст. Псакі також нагадала, що сьогодні держсекретар США Ентоні Блінкен зустрінеться з президентом України Володимиром Зеленським.

Потім у нього будуть переговори з представниками ФРН, Франції та Великої Британії. Зустріч, як пише Reuters, буде присвячена готовності цих країн спільно зі США впровадити серйозні санкції проти РФ у разі ескалації конфлікту на українському кордоні.

Після цього держсекретар проведе зустріч з очільником російського МЗС Сергієм Лавровим. За словами Псакі, Блінкен збирається переконати міністра в необхідності вирішення ситуації дипломатичним способом. Чи постраждає Росія від серйозних економічних наслідків, залежатиме від президента Путіна та росіян, додала прессекретар.

Подякувати 🎉