Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Німеччина готова заблокувати «Північний потік – 2» у разі нового вторгнення Росії в Україну

Наразі «Північний потік – 2» не відповідає європейському енергетичному законодавству. Фото: сайт «Газпрому»

Наразі «Північний потік – 2» не відповідає європейському енергетичному законодавству. Фото: сайт «Газпрому»

Міністерство закордонних справ ФРН заявило про готовність блокувати запуск «Північного потоку — 2», якщо Росія вдасться до нової агресії проти України. Очільниця відомства Анналена Бербок також наголосила на тому, що наразі російський газопровід усе ще не відповідає нормам Європейського Союзу, однак процес сертифікації триває.

Quote«У разі подальшої ескалації цей газопровід не зможе розпочати роботу», — заявила Бербок в ефірі ZDF.

Додатково. Співголова Партії зелених Анналена Бербок прийшла на посаду в складі уряду нового канцлера ФРН Олафа Шольца. Ця політична сила відома своєю неприязню до Російської Федерації. Це, як повідомляє ВВС, пояснюється кількома причинами:

Quote«По-перше, вони — за принципову зовнішню політику, що ґрунтується на західних цінностях і захисті прав людини та громадянських свобод. А по-друге, вони проти викопних видів палива, рішуче виступали за зупинку будівництва другої гілки російського газопроводу «Північний потік» і домоглися внесення до коаліційного договору пункту про згортання газової енергетики в Німеччині до 2040 року (а вугільної — до 2030 року)».

Окрім того, партія підтримує вступ України до ЄС. У новому німецькому уряді є ще один міністр — прихильник нашої країни. Мова йде про Роберта Хабека, представника Партії зелених, якого призначили міністром економіки та проблем клімату.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Нова коаліція «Світлофор», до якої увійшли соціал-демократи, ліберали та зелені, вимагають, щоб РФ зупинила агресію проти України.

Quote«Ми вимагаємо негайно припинити спроби дестабілізації України, насильство на Сході України та незаконну анексію Криму. Шлях до мирного вирішення конфлікту на Сході України та зняття пов'язаних із цим санкцій залежить від повного виконання Мінських домовленостей», — вказано в коаліційній угоді трьох партій.

Водночас у документі наголошується, що Росія — «важливий гравець», а тому німецька сторона пропонує Москві співробітництво в енергетичній, екологічній і медичній сферах. Коаліція також не проти надати росіянам віком молодше 25 років можливість в’їжджати на територію ФРН без віз, однак вимагає в Кремля припинити обмежувати права та свободи громадян.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. Нагадаємо: спочатку Росія планувала, що «Північний потік — 2» буде завершено 2019 року. Однак цьому завадили американські санкції. Зрештою газопровід вдалося добудувати 10 вересня цього року.

Тепер РФ залишилося домогтися сертифікації газогону. Невдовзі після завершення будівельних робіт Федеральне мережеве агентство Німеччини отримало документи на сертифікацію підприємства Nord Stream 2 AG як незалежного газотранспортного оператора.

У листопаді Федеральне мережеве агентство Німеччини допустило НАК «Нафтогаз України» до участі в процедурі сертифікації оператора «Північного потоку — 2». Головна позиція «Нафтогазу» полягає в тому, що «Північний потік — 2» не може бути сертифікований через неповну відповідність європейському енергетичному законодавству.

Коментарі

Всі новини