Facebook Pixel

Призупинення сертифікації «Північного потоку — 2» триватиме 6 тижнів. Навіщо це потрібно Німеччині

Призупинення процесу сертифікації «Північного потоку — 2» може тривати чотири — шість тижнів. Це незапланований захід, він не призведе до збільшення термінів завершення проєкту.

«Це не було плановим рішенням. Воно ухвалене для того, щоб якнайшвидшим і найефективнішим способом виконати вимоги німецького законодавства. Призупинення сертифікації може тривати чотири — шість тижнів, на загальних термінах сертифікації воно не позначиться. Їхнього збільшення очікувати не варто», — сказав співрозмовник агентства «Інтерфакс» із дипломатичних кіл.

Водночас регулятор ФРН чекає на нові пакети документації вже через 14 днів, за їхньої наявності.

Причина призупинення сертифікації «Північного потоку — 2»

Федеральне мережеве агентство Німеччини (Bundesnetzagentur) призупинило сертифікацію «Північного потоку — 2» через створення окремих дочірніх компаній для окремих ділянок проєкту. Це потрібно для того, щоб нівелювати питання монополій.

Bundesnetzagentur повідомило, що призупинення обумовлено завершенням створення дочірньої компанії швейцарської Nord Stream 2 AG для експлуатації національної ділянки магістралі та передавання їй основних активів і кадрових ресурсів.

«Наша компанія робить цей крок із метою забезпечити відповідність застосованим правилам і нормативним вимогам. Ми не коментуємо деталі процедури, її терміни чи вплив на терміни введення газопроводу в експлуатацію», — прокоментували у пресслужбі Nord Stream 2 AG.

Регулятор вирішив, «що сертифікувати оператора газопроводу Nord Stream 2 як незалежного оператора передавання можна, тільки якщо цей оператор був організований у юридичній формі відповідно до законодавства Німеччини».

Швейцарська Nord Stream 2 AG «вирішила не змінювати свою юридичну форму, а натомість заснувати дочірню компанію у ФРН винятково для управління німецькою частиною трубопроводу — це дочірнє підприємство має стати власником і оператором німецької частини газопроводу».

Згодом дочірня компанія має виконати вимоги незалежного оператора передавання.

«Процедуру сертифікації буде припинено доти, доки основні активи й кадрові ресурси не будуть передані дочірній компанії, і Bundesnetzagentur не зможе перевірити правильність заповнення повторно поданої дочірньою компанією документації як нового заявника. Коли ці вимоги будуть виконані, Федеральне мережеве агентство зможе відновити свою експертизу в чотиримісячний період, встановлений законом, підготувати проєкт рішення і передати його до Європейської комісії для укладання, як передбачено в Законодавстві ЄС про внутрішній ринок», — пише регулятор.

Мінекономіки ФРН не даватиме новий відгук на «Північний потік 2»

Мінекономіки ФРН не доведеться готувати новий відгук на «Північний потік 2» через призупинення сертифікації газопроводу, достатньо колишнього документа, оскільки це пов'язано з «регуляторними питаннями».

«Незалежно від можливих подальших перевірок, таке організаційне питання... є частиною впорядкованого процесу сертифікації федеральним мережевим агентством, не позначиться на оцінці міністерства щодо забезпечення безпеки постачання», — сказала представник прес-служби міністерства Сюзанне Унград.

Газопровід «Північний потік — 2» потужністю 55 млрд кубометрів на рік проходить від компресорної станції «Слов'янська» в Кінгісеппському районі Ленінградської області до балтійського узбережжя ФРН. Укладання першої нитки завершилося в червні, другої — у вересні. Перша нитка трубопроводу вже повністю заповнена газом і готова до роботи.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉